Yükselecek Altcoinler

Sermaye piyasaları tarafından ilgiyle takip edilen kripto para piyasası, gün geçtikçe büyümesini sürdürüyor. Kripto para hacmi 2022 yılı itibari ile milyarlarca dolar hacme ulaşmış durumda. Büyük yatırımcıların iştahını kabartan Kripto para piyasası, her gün yeni projeler geliştiriyor. Kısa ve uzun vadede kazandırmaya devam eden kripto paralar, yeni zenginleri gün yüzüne çıkartıyor. 2021 yılını Bitcoin 60 bin dolar, Ether 4 bin dolar civarında işlemle kapattı. 2022 yılında da artacak coinler arasında ilk sırayı Bitcoin ve Ether’in alması bekleniyor.

Az yatırımla, çok kazanmak isteyen yatırımcılar, alt coinlere yöneldi. Geleceğin altcoinleri HUH Token, Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) olarak öne çıkmaktadır.

HUH Token

Kısa süre önce piyasa ile tanışan HUH Token, Shiba Inu ve Floki Inu gibi tokenlerde görüldüğü gibi, yatırımcısına binlerce kat getiri sağlama eğiliminde. Shiba Inu sadece birkaç aylık zaman diliminde %70.000’in üzerinde artışla dikkatleri üzerine çekmişti. Shiba Inu’ya kıyasla, daha gelişmiş özelliklere sahip olan HUH Token’in birkaç yıl içerisinde en iyi 20 kripto para birimi olması bekleniyor.

HUH Token sahipleri, üçüncü kişilere referans kodu ileterek, bu kişilerin yapacakları satım alımlarda, yatırımcısına %10 ödül kazanıyor. Hatta referans için bir sınırlama da bulunmuyor. Kripto para piyasasında 1 milyon dolarlık likidite bulunan HUH Token, satış öncesi aşamasında olup, yatırımcılar için en iyi satın alma döneminde.

Solana (SOL)

Solana’nın 62 milyar doların üzerinde piyasa değeri bulunuyor. Dünyanın en büyük beşinci kripto para biri olarak dikkatleri üzerine ekiyor. 2021 yılında hızla büyümesi ile, sermaye piyasalarının dikkatini çekmeyi başardı. Yıla 2 doların altında başlayan Solana 260 dolar seviyelerini gördü. Son zamanlarda 200 dolar civarında işlem görüyor. Solana işlem hızı ile dikkatleri üzerine çekerek, Ethereum’a ciddi avantajlar kazandırdı.

Cardano (ADA)

Cardano 55 milyar dolarlık piyasa değeri ile Solana’yı yakından takip ediyor. 0.20 doların altında işlem gören Cardano kısa zaman diliminde 3 doları aşarak zirveyi gördü. Sert yükselişin ardından yumuşak düşüşle, 1.60 dolar civarına geriledi. Cardano, Ethereum’un kurucu ortağı, Charles Hoskinson tarafından yaratılan Coindir. Cardano geleceğin yükselen altcoinlerine aday olarak gösterilmekte.

Avalanche (AVAX)

Piyasa değeri 26 milyar dolara ulaşan AVAX, 2021 yılı başlarında 3 dolar civarında işlem gördü. Kasım ayı sonlarında gelindiğinde Dogecoin’i arkada bırakarak, tüm zamanların en hızlı çıkışını yaptı. 146 dolar seviyelerini gören AVAX, en büyük on kripto para birimi arasında yerini aldı. Şu an piyasada 110 dolar seviyesinde işlem görmektedir.