Yatırım Yaparak Para Kazanma Yöntemleri

Yatırım Yaparak Para Kazanma Yöntemleri

Yatırım Yaparak Para Kazanma Yöntemleri; Çok küçük miktarlarda yatırım yapmak bile büyük kazançlar elde edebilir. İşte bugün az parayla yatırım yapmaya başlamanın 7 yolu. Birçok insan için, “yatırım yapmak” kelimesi, takım elbiseli erkeklerin görüntülerini çağrıştırır ve bir hisse senedinde milyonlarca doların değişimini izler. Size şunu söylemek için buradayım: Yatırım yapmaya başlamak için Wolf of Wall Street olmanıza gerek yok. Ana Caddenin bir faresiysen sorun değil. Sadece birkaç dolarınız olsa bile, paranız bileşik faizle birlikte artacaktır.

Zenginlik oluşturmanın anahtarı, her ay düzenli olarak para biriktirmek gibi iyi alışkanlıklar geliştirmektir. Barista yapımı kapuçinoları evde kahve ile değiştirin ve zaten ayda 50 dolardan fazla tasarruf ediyor olabilirsiniz. Oynamak için biraz paranız olduğunda, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. 2021’de bir akıllı telefon ekranını kaydırarak randevu, gezinti veya pizza alabilirsiniz. Yatırım yapmak da farklı değil. Faturalarınızı otomatikleştirebiliyorsanız, yatırımlarınız neden olmasın? Bu kadar kolay.Bir robo-danışman veya tasarruf hesabıyla, oyun oynarken paranızın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bir hisse senedi ticareti uygulamasıyla, biraz parayla oynayabilir ve aynı zamanda değerli yatırım dersleri öğrenebilirsiniz. Tıpkı Cadılar Bayramı kostümleri gibi, yatırım yapmak da birçok farklı biçimde gelir. Korkunç bir kelime olmamalı. Pek çok farklı seçenekle, yeni başlayanlar için yatırım yapmak her zamankinden daha basit ve daha kolay. Yakında paranızı büyütmenin ne kadar bağımlılık yapabileceğini göreceksiniz.

İşte oraya ulaşmanın yedi basit yolu:

  1. Para biriktirmek ve ona yatırım yapmak birbiriyle yakından bağlantılıdır. Para yatırmak için önce bir miktar biriktirmeniz gerekir. Bu düşündüğünüzden çok daha az zaman alacaktır ve bunu çok küçük adımlarla yapabilirsiniz.
  2. Robo-danışmanlar yaklaşık on yıl önce yatırım sahnesine girdi ve yatırımı mümkün olduğunca basit ve erişilebilir hale getirdi. Robo-danışmanlar yatırımla ilgili tüm tahminleri ortadan kaldırdığından, önceden herhangi bir yatırım deneyimine ihtiyacınız yoktur. Robo-danışmanlar, hedefinizi ve risk toleransınızı belirlemek için birkaç basit soru sorarak ve ardından paranızı çok çeşitli, düşük maliyetli hisse senedi ve tahvil portföyüne yatırarak çalışırlar. Robo-danışmanlar daha sonra portföyünüzü sürekli olarak yeniden dengelemek ve vergiler için optimize etmek için algoritmalar kullanır.
  3. Borsaya yatırım söz konusu olduğunda, maliyet genellikle giriş engelidir. Para kazanmak için para gerekir, değil mi? Artık değil. İnternet, tüketicilerin çok az peşin parayla işe başlamalarını kolaylaştırdı. Bu, daha büyük bir taahhütte bulunmadan önce yatırım yapmaya alışmak için birkaç dolar koyabileceğiniz anlamına gelir. Çok az parayı riske atarken yatırım yapmayı öğrenmenin harika bir yolu.
  4. İster inanın ister inanmayın, gayrimenkul yatırımı yapmak için artık çok fazla paraya (hatta iyi krediye) ihtiyacınız yok. “Gayrimenkul kitle fonlaması” olarak bilinen yeni bir yatırım kategorisi, büyük ticari mülklerin kısmi hisselerine ev sahibi olmanın baş ağrısı olmadan sahip olmayı mümkün kılıyor.
  5. Kısıtlı bir bütçeniz varsa, diğer işveren emeklilik planınıza kaydolmanın basit adımı bile erişiminizin ötesinde görünebilir. Ancak, fark etmeyeceğiniz kadar küçük miktarlarla işveren sponsorluğunda bir emeklilik planına yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
  6. Yatırım fonları, tek bir işlemle bir hisse senedi ve tahvil portföyüne yatırım yapmanızı sağlayan ve onları yeni yatırımcılar için mükemmel hale getiren yatırım menkul kıymetleridir.
  7. Pek çok küçük yatırımcı yatırım yolculuğuna ABD Hazine tahvilleriyle başlamaz, ancak siz yapabilirsiniz. Bu menkul kıymetlerle asla zengin olamayacaksınız, ancak daha yüksek risk/yüksek getiri yatırımlarına girmeye hazır olana kadar paranızı park etmek ve en azından biraz faiz kazanmak için son derece güvenli bir yerdir.

Related Posts

Bir cevap yazın