Upwork ile Para Kazanmak

Upwork ile Para Kazanmak

Yeteneklerinizi pazarlamak için teknoloji size sınırsız imkanlar sunuyor artık. Bu yetenek pazarı topluluğu olarak varlık gösteren en önemli dijital sistem “Upwork” tur.

Upwork Nedir ve Nasıl Çalışır?

Upwork uzman yetenek profesyonelleri ve onlarla çalışmak isteyen yetenek avcısı kuruluşları bir araya getiren dijital bir pazar yeridir. Upwork iki yönlü bir sistem üzerinden çalışır. Yani arayan uzman profesyonel ve yetenek arayan şirketler için hizmet sunar, fırsat imkânları bulmalarına yardımcı olur. Böylece yeteneğinizi istediğiniz koşullarda pazarlayarak karlı bir birliği yapabilirsiniz. Bu sistem yaklaşık 20 yıldır başarıyla, yetenek uzmanları ve onları arayan yetenek pazarı avcılarına para kazandırmaktadır.
Upwork’ u Kimler Tercih Etmelidir?Upwork oldukça geniş kategorilerde pazarda etkin olarak yer almanızı sağlar. Bu ana ve alt kategoriler şunlardır:
1.Yazılım ve Sistem Geliştirme “Web Geliştiriciliği, Java- PHP- Java Script, iOS Geliştiriciliği, SQL Geliştiriciliği, Altyapı Mühendisliği, KG Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Veri Uzmanlığı”
2.Tasarım ve Yaratıcılık “Grafik Tasarımcılığı, Web Tasarımcılığı, Seslendirme Sanatçılığı, Video Düzenleme Uzmanlığı, Animasyon Yapımcılığı, UI/UX Tasarımcılığı, Sanat Yönetmenliği”
3.Satış ve Pazarlama “SEM Uzmanlığı, SEO Uzmanlığı, Sosyal Medya Uzmanlığı, E-posta Pazarlamacılığı, Pazar Analistliği, Pazarlama Uzmanlığı, Satış Temsilciliği)
4.Yazı ve Çeviri “Metin Yazarlığı, İçerik Yazarlığı, Çevirmenlik, Editörlük, Dil Bilgisi Uzmanlığı”
5.Yönetici ve Müşteri Desteği “Yönetici asistanlığı, Veri Girişi Uzmanlığı, Müşteri Hizmetleri, Teknik Destek Uzmanlığı, Proje Yöneticisi, Zendesk Uzmanlığı, Amazon Mağaza Yöneticisi Uzmanlığı, Topluluk Yöneticisi Uzmanlığı)
6.Finans ve muhasebe “Muhasebecilik, Finansal Analist, CFO, Yönetim Danışmanı, Finans Uzmanlığı, Kaynak Geliştirme Danışmanlığı, Vergi Danışmanlığı, Muhasebe Uzmanlığı”
7.Mühendislik ve Mimarlık “Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Mimari Tasarımcı,3D Tasarımcısı, Endüstriyel Tasarımcı, CAD Tasarımcısı)
8.İnsan kaynakları ve Eğitim “İnsan Kaynakları Yöneticiliği, İK Danışmanı, İşveren, Tazminat Uzmanlığı, HRIS Uzmanlığı, E-Öğrenim Uzmanlığı, Öğretim Tasarımcılığı, Eğitim Geliştirme Uzmanlığı)
9.Yasal “Sözleşme Hukuku Uzmanlığı, Şirketler Hukuku Uzmanlığı, Fikri Mülkiyet Hukuku Uzmanlığı, Avukatlık, Vergi Hukuku Uzmanlığı, Mevzuata Uyum Uzmanlığı, Tıp Hukuku-Göçmenlik Hukuku gibi Diğer Alt Uzmanlık Dalları, Sanal Asistan Hizmeti Uzmanlığı)

Upwork ile Nasıl para kazanılır?

Upwork un uzun yıllara yayılan hizmet deneyimi, serbest çalışan uzman yetenekler ve şirketler için oldukça geniş kategorilerde olanakları yaratmıştır. Bu sebeple bir veya birden fazla yeteneğine sahipseniz yeteneğinizi serbest çalışan pazarında kendiniz için en uygun piyasa koşullarıyla yeteneğinizi değerlendirmeniz mümkündür. Upwork’ te profil oluşturmak ücretsizdir. Uzmanlık dalınız konusunda yapacağınız işler için belirlediğiniz fiyat teklifini sunduktan sonra profilinize eklersiniz sonrasında da kazancınız olan ödemeyi nasıl alacağınızı seçmek kalır. Kazançlarınız her hafta Upwork tarafından faturalandırılıp hesabınıza yatırılır. Görüldüğü gibi Upwork ile para kazanmak oldukça basit ve karlıdır. Upwork’ ten aldığınız hizmetin karşılığında ise çok ufak bir meblağ hizmet ücreti ödersiniz. Fakat Upwork’ ten aldığınız hizmetin diğer bir artısı da vardır ki o da kazancınız arttıkça Upwork e ödediğiniz hizmet ücretinin daha da düşük oranlara çekilmesidir. Bu da sürekli olarak Upwork pazarında çalışmanız için başka bir karlı nedendir. Kazancınızı havale, PayPal ve Payoneer gibi online ödeme alma sistemlerini kullanarak elde edebilirsiniz.
Sonuç olarak; Upwork 20 yılı aşkın tecrübesini paydaşlarına en iyi şekilde kaliteli hizmet vererek elde etmiş ve uzman profesyonelleri bir araya getiren serbest çalışan pazarında aktif lider bir konuma ulaşmıştır. Kapsadığı kategorilerin fazlalığı ile uluslararası pazar olması da rekabeti ve pazardaki sistemi kamçılar. Sürekliliği ise hem serbest çalışana hem serbest çalışan arayan şirketlere bağlı olsa da pazardaki faydası yadsınamazdır.

Related Posts