Printful Nedir?

Giyinmek biz insanlar için her zaman en önemli ihtiyaçlardan olmuştur. Moda sektöründe yaratıcılığınızı diğer insanlarla paylaşmak ve bu işten para kazanmak günümüzde oldukça kolaydır.

Printful Nedir?

Tasarımcı ve moda alanında satış yaparak gelir elde etmek isteyen kişilerin giyim ve moda aksesuarlarını tasarlayarak stoksuz satış yani “Drop Shipping” yöntemiyle talep üzerine üretim yaparak kullanıcılara ulaştırılmasını bünyesinde barındırdığı çevrimiçi mağaza toplulukları( Etsy, Shopify, Amazon, Ebay vb..) bağlantılarıyla sağlayan çevrimiçi bir aracıdır. En son teknoloji baskı yazıcılarını kullanır. Tasarladığınız ürünün kaliteli ürün çıktısına dönüşme olasılığı yüzde yüzdür. Printful hem serbest çalışan hem de kurumsal firmaların büyümelerine destek olmak için hizmet sunar.

Printful Nasıl Çalışır?

Printful basit bir üyelik işlemiyle sisteme kayıt olmanızla size olan hizmetine başlar. Tasarım yapılabilecek ürün kategorileri oldukça çeşitlidir. Bunlar;
  • 1.Erkek Giyim
  • 2.Kadın Giyim
  • 3.Çocuk Giyim
  • 4.Genç Giyim
  • 5.Bebek Giyim
  • 6.Şapkalar
  • 7.Aksesuar (Çanta, Ayakkabı, Saç Aksesuarı, Telefon Kılıfı, Mücevher, Maske, Anahtarlık)
  • 8.Ev Dekorasyonu (Bardak, Battaniye, Önlük, Kumaş, Havlu, Mum, Yastık Kılıfı)
  • 9.Kırtasiye Ürünleri
  • 10.Evcil Hayvan Ürünleri
İlgili kategorilerden tasarlanacak ürün seçilerek sisteme tasarımın yüklenmesi sağlanır. Bunu Printful ile kendinize ait oluşturacağınız marka yani mağazanız aracılığıyla yaparsınız. Tasarımınız için baskı seçenekleri size sunulur. Bu seçenekler: Dijital baskı, kumaş baskısı (ki bu ilgili ürünün boydan boya basılacağı anlamına gelir), süblimasyon ve nakıştır. Seçtiğiniz yöntemler ve sisteme yüklediğiniz grafikler Printful tasarından detaylı kalite testlerine tabii tutulur. Grafik kalitesi ve gerekli baskı ayarlarının yapılması gibi süreçlerden oluşan bu uygulama, ürününüzü en mükemmel haliyle satmanızı garantiler.
Giyim ürünü tasarımlarınızın kalıp ve dikim işlemleri Printful bünyesindeki profesyonel çalışanlar tarafından yapılır. Gravür ile basılacak ürünler yani anahtarlık ve mücevherler ise elmas kesim gravür makinesinde üretilir. Böylece daha kaliteli ve detaylandırılmış ürün üretilir.
Printful baskı teknolojileri sürdürülebilirlik amaçlı çevre politikalarıyla kaliteli baskıyı hedefler. Bu durumda Printful’un sektörde yükselen bir yıldız olmasına sebep olmuştur. Her kategori için kullandıkları tüm yazıcı ve mürekkepler çevre dostu çalışır. “Printful Sipariş Karşılama Merkezleri” ise Avrupa Kıtası, Amerika Kıtası ve Uzak Doğu’nun belli başlı ülkelerinde mevcuttur. Böylece lojistik kaynaklı karbon emisyon oranlarında da dünyaya çevreci bir katkı sağlamış olursunuz.
Tüm oluşturulan ürünler için numune bir ürün basılır. Bu şekilde, ürünü basılı halde görme ve satış aşamasında yaşanacak problemleri önceden saptama imkânı bulursunuz.

Printful Ne Kadar Para Kazandırır?

Printful ile tasarladığınız ürünler sipariş talebi almadan basılmaz. Dolayısıyla size hiçbir başlangıç sermayesi gerekmez. Mağaza oluşturma, mağaza kirası, ham madde tedariki, kaliteli baskı teknolojilerine yatırım, tedarikçi bulma, pazarlama ve lojistik gibi süreçleri sizin adınıza yapar. Bunlarla uğraşmak için extra zaman harcamaz ve maliyet kaybı yaşamazsınız. Satış yaptıkça kar oranınızı katlarsınız. Mağaza hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarınıza bağlayarak daha fazla alıcıya ulaşma oranınızı artırırsınız. Tüm bu süreçler için detaylı eğitim ve müşteri destek hizmeti 7/24 Printful tarafından size sağlanır. Printful tarafından kullanılan global mağaza entegrasyonları (Etsy ,Shopify , Amazon, Ebay vb..) yine Printful tarafından gerçekleştirilir. Printful da satış yapmak sermaye ve ek ödeme gerektirmez. Ancak daha fazla ayrıntıya sahip olmak isteyene mağaza sahipleri için 2 ayrı tip ücretli plan bulunmaktadır. Ücretli Printful planlarında ücretsiz plandan farklı olarak ürünleriniz için depolama hizmeti, özel paketleme seçenekleri, yaratıcı grafik tasarım desteği, tasarımınız için maket görünüm, nakışlar için dijital görünüm desteği, Etsy mağazası için anahtar kelime desteği gibi daha ayrıntılı özellikler bulunur.
Bu bilgiler ışığında; tasarımlarınızı Printful ile hayata geçirip bir an önce para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Related Posts