Para Kazanmak İçin Ne İş Yapsam?

Para Kazanmak İçin Ne İş Yapsam?

Günümüzde para kazanmak çok zor. Hele hele birisine bağlı kalmadan para kazanmak ise neredeyse imkânsız. Bu yazımızda sizler için kendi işinizin patronu olarak para kazanmanın önerilerini sunacağız.
Sizde para kazanmak için ne yapsam diye düşünüyorsanız bu yazımıza göz atabilirsiniz.

1.Kullanmadığınız Ürünlerinizi Kiralamak

Hemen her insanın bir zamanlar çok hoşuna giderek aldığı ve şu anda kullanmadığı birçok malzemesi vardır. Örnek verecek olursak evlenirken aldığınız gelinlik veya damatlığı düğününüz dışında muhtemelen bir daha kullanmadınız. Günümüzde gelinlik ve damatlık fiyatları oldukça yüksek dolayısı ile insanlar bu ürünleri kiralamayı tercih ediyorlar. Alım-satım sitelerine kiralık ilanları vererek para kazanabilirsiniz. Bir başka örnek vermek gerekirse evde iki arabanız var diyelim az kullandığınız otomobilinizi yine bazı alım-satım siteleri aracılığı ile kiralayabilirsiniz.

2.Sosyal Medyadan Para Kazanmak

Sosyal medyayı günümüzde kullanmayan insan neredeyse yok. Akıllı telefonu olan her insanın hemen hemen en az bir adet sosyal medya hesabı bulunmakta. Sizde sosyal medya için içerek üreterek para kazanabilirsiniz. Üstelik çok sermayeye de ihtiyacınız yok. İlgi alanınızı çeşitlendirerek birçok alanda video içeriği üretebilirsiniz bu sayede bilinirliğiniz ve takipçi sayınız artar. Bu sayede size sponsor olacak birçok marka bulunmakta. Bu markaların ürünlerinin tanıtım videolarını çekerek veya ürünlerinin isimlerini sosyal medya hesabınızdan paylaşarak para kazanabilirsiniz.

3.Arabanızı Billboard Olarak Kullanmak

Arabanızın kaportasına veya tavanına reklam alarak para kazanabilirsiniz. Ülkemizde çok yaygın olmadığı için ilklerden olarak beklemediğiniz kadar iyi derecede para kazanabilirsiniz.

4.Bina Sakinleri İle Anlaşarak Çatıya Reklam Alma

Sizde para kazanmak için yollar arıyorsanız sizin için bu öneri iyi bir fikir olabilir. Haftalık bina toplantısında bina sakinleriyle görüşerek onları ikna edebilirseniz, sadece sizin için değil tüm bina sakinleri için gelir kaynağı olacaktır.

5.İkinci El Ürünleri Tamir Ederek Satmak

Evinizde illaki kullanılmayan eşyalar vardır. Bu eşyaların gerekli bakımını yaparak ve ya ufak çaplı tamirlerini yaparak satabilir ve para kazanmak için ne yapsam diye düşünmezsiniz. Üstelik bu ikinci el eşyalar illa sizin olacak diye bir zorunluluğunuzda bulunmuyor. Çevrenizden bu ürünleri temin edip, bakım ve onarımını yaparak ihtiyacı olan diğer insanlara satabilirsiniz.

6.Yaşam Koçluğu Yapmak

Günümüzde insanlar hem yoğun olarak çalışmakta hem de çok yorulmaktalar. Bu sebepten dolayı kendi dertleriyle ilgilenecek zamanları bile olmamakta. Para kazanmak için ne yapsam diye düşünüyorsanız yaşam koçluğu sizin için iyi bir fikir olabilir. Çünkü yaşam koçluğu yapmak için herhangi bir lisans diplomasına veya herhangi bir sertifikaya ihtiyacınız bulunmamakta. İnsanların problemlerine çözüm üreterek ve onları motive edici konuşmalar yaparak ve tavsiye vererek yaşam koçluğu yapabilirsiniz. Bu fikri sizi para kazanmak için ne yapsam diye düşünmekten kurtarabilir.

7.Çevrimiçi Kurs Vermek

Artık bir konuda eğitim almak istiyorsanız illaki o konuyla ilgili resmi bir kurumdan eğitim almanız gerekmiyor. Artık birçok internet sitesinde insanlar uzmanlıkları ile eğitim vererek para kazanabiliyor. Örneğin udemy gibi platformlar aracılığı ile sizde uzmanı olduğunuz bir dalda eğitim videoları çekebilir
ve bu videoları insanlara ücretli bir biçimde eğitim sağlayarak gelir elde edebilirsiniz. Eğer sizde para kazanmak için ne yapsam diye düşünüyorsanız Online platformlarda uzmanlık alanınızla ilgili videolar pazarlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

8.Özgeçmiş ve Ön yazı Yazmak

Günümüzde maalesef birçok insan resmi kullanım için özgeçmiş oluştururken hangi üslupla yazacağını veya nasıl bir ön yazı yazacağını bilmemekte eğer siz bu konulara hâkimseniz ve para kazanmak için ne yapsam diye düşünüyorsanız bu fikri değerlendirmelisiniz.

Related Posts