İnternetten para kazanma yolları

İçindekiler Tablosu

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma Yolları; Çoğu yaş grubu ve beceri seviyesi tarafından yapılabilecek çeşitli yan görevler vardır. Örneğin, çevrimiçi veri girmek veya kullanılmış kıyafetleri satmak gibi internetten para kazanmanın çok çeşitli yolları vardır.

  • Çevrimiçi Anketleri Tamamlayın

Geri bildirim, şirketlerin ürünlerine, hizmetlerine ve tüketici çıkarlarına ince ayar yapmalarına yardımcı olarak onlara daha fazla para kazandırabilir. Bilgi toplamak için işletmeler insanlara anket sorularını yanıtlamaları için ödeme yapacak. Ekstra para kazanmak için boş zamanlarınızda bu anketlere katılabilirsiniz. Swagbucks, Branded Surveys, MyPoints ve LifePoints gibi web siteleri çeşitli şirketlerden ücretli anketler sunar. Çoğu durumda, kazanılan para Paypal veya hediye kartları aracılığıyla ödenir.

  • Sanal Asistan Olun

Çevrimiçi işletmeler büyüdükçe, ekstra yardım ihtiyaçları da artar. Becerilerinizi çevrimiçi olarak meşgul arılara ödünç verebilirsiniz. Görevler, e-ticaret sitelerine resim yüklemeyi, randevuları planlamayı veya telefon görüşmeleri yapmayı içerebilir. Çoğu durumda, bu işler beceri seviyenize bağlı olarak saatte 7-40 dolar öder.

  • İncelemelerinizden Para Kazanın

Giderek daha dijital hale gelen bir dünyada, incelemeler bir markanın başarısında önemli bir rol oynamaktadır. İşletmelerin gelişmesi için genellikle nakit karşılığında tüketici geri bildirimi isterler. Ürünlerini veya hizmetlerini denemeniz için size ödeme yapacak şirketler bulabilir veya indirimler karşılığında daha önce yaptığınız alışverişleri inceleyebilirsiniz. Örneğin, Fabletics size ekstra bonus puanlar vererek, çevrimiçi yaptığınız her inceleme için ücretli bir kredi oluşturmanıza olanak tanır.

  • eBay veya Amazon’da Ev Eşyaları Satmak

Evinizde bir şey kullanmıyorsanız, satmayı düşünün. Örneğin, artık kullanmadığınız bir kanepeniz veya kurumsal çöp kutunuz olabilir – onları satabilirsiniz! Bir hesap oluşturarak başlayın, satılabilir ürünlerinizin fotoğraflarını çekin ve bunları eBay veya Amazon’da yayınlayın. Her bir öğeyi sizin için en uygun fiyata listeleyin.

  • Verileri Çevrimiçi Girin

Birçok şirketin veritabanlarına dosya ekleme konusunda yardıma ihtiyacı vardır. Örneğin, bir sağlık ofisinin müşteri belgelerini her gün veritabanına eklemek için zamanı olmayabilir. Yardımcı olmak için, boş zamanlarınızda çevrimiçi platformlara veri eklemek için saat başı ödeme alabilirsiniz. Saatlik ücret değişir, ancak çoğu durumda saatte 10 ila 30 dolar arasındadır.

  • Kendi Basılabilir Dosyalarınızı Yaratın ve Satın

Tasarım ve organizasyon için bir gözünüz var mı? Basılabilir ürünler satmak için bir Etsy hesabı açabilir veya kendi dijital e-ticaret web sitenizi oluşturabilirsiniz. Dijital ürünler satmak, pasif gelir elde etmenin harika bir yoludur. Tek yapmanız gereken, uyurken para kazanmak için en sevdiğiniz parçaları oluşturmak ve yayınlamak için ilk zaman. Ürünü oluşturmak için web siteniz, bir Etsy işletme hesabı ve bir illüstratör aboneliği için ödeme yapmanız gerekebileceğini unutmayın.

Ekstra araçlar: Illustrator platformu (Canva, PicMonkey, Photoshop, Illustrator, vb.)

  • Kullanılmayan Giysilerinizi Çevrimiçi Satın

Dolabınızda yer kaplayan kullanılmamış kıyafetleriniz varsa, onları satın! Biraz para kazanmak için bunları Poshmark, thredUP veya The RealReal gibi web sitelerinde yayınlayın. Her sezon dolabınızı temizleyebilir ve birkaç yeni parça satın almaya ya da birikimlerinize eklemeye yetecek kadar kazanabilirsiniz. İstemediğiniz öğelerin fotoğraflarını çekerek başlayın ve ne kadar kazanabileceğinizi görmek için çevrimiçi olarak yayınlayın.