İnternette Ne Satmalıyım

İnternette Ne Satmalıyım? Satacağım Ürünleri Nereden Bulurum?

İnternette ne satmalıyım? Satacağım ürünleri nereden bulurum gibi soruları sormadan önce internetten satış yapmanın avantajlarına bir göz atalım. Pandemi sonrası online mağazalara talep arttı, İnternet üzerinde ürün veya hizmet arayan günde milyonlarca insan var.  E-ticaret birçok satış avantajını da beraberinde getirmektedir. İnsanlara ürünlerinizi almaları için kampanyalar sunabilirsiniz ve benzeri satış planlamalarınızı. İstatistiklere göre şekillendirebilirsiniz. Hem e-ticaret mağaza işletmekten daha az maliyetlidir. Daha az personel gerektirir, işletme içi giderler daha düşük olur. Artan parayı daha fazla ürün alıp satmak için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda sürekli mağazanızın başında kalmak zorunda kalmazsınız işlerinizi evinizden, gittiğiniz tatil beldesinden dahi yönetebilirsiniz.

İnternette Ne Satmalıyım?

1-Saat

Aslında saat sektörü kendi başına milyarlarca dolarlık bir endüstriyi oluşturmaktadır. Herkesin zevki farklı olduğundan çok geniş bir ürün ve tarz yelpazesine de sahiptir. Satılacak saat türleri klasik, dijital veya akıllı olabilir. Herkes yarattığı kombine ve ihtiyaçlarına uygun saat istemektedir. Bu işe girmenin riski düşüktür. Yüksek bir kâr marjına sahip olabilmektedir. Fakat kar marjını yüksek tutabilmek için genellikle saatin yanında beraber gidebileceği aksesuarlar da satmak gelirinizi artıracaktır. İnternette ne satmalıyım? Denildiğinde saatin e-satış sektörünün liderlerinden biri olduğu ve birçok tedarikçiden bulunabileceği unutulmamalıdır. Bu sektörde belki de en yüksek kar marjına sahip alan ürün akıllı saatlerdir, eğer saat satışı yapacaksanız saatlerin büyük bir bölümünü dikkat çekici özelliklere sahip akıllı saatlerden oluşturmanız zarar etme ihtimalinizi azaltacaktır.

2-Cilt Bakım Ürünleri

Cilt bakım merkezleri son zamanlarda revaçtadır. Sosyal medyadaki, iyi ve doğru pazarlama yöntemleri sayesinde en büyük sektörlerden biri olmayı başarmaktadır. İnsanlar yaşlanmayı geciktirmek için artık daha genç yaşlarda cilt bakımı yapmaya başlıyorlar. Satışlarınızı cilt bakım ürünleri üzerinde planlamak oldukça karlı olabilmektedir. Fakat bunun için satış hedeflerinizi 2 ana etken üzerinde yoğunlaştırmalısınız. Birincisi cilt bakım merkezleri ikincisi ise ev kullanıcıları.

 Cilt bakım merkezleri için daha profesyonel ürünler satarken, Ev kullanıcıları için daha basit ve kullanımı kolay ürünlerin satılması gerekmektedir.Bu sektörde ki en karlı ve tedarikçi sayısı fazla pazarlardan biri olan cilt bakım sektörü, kozmetik alanındaki liderliğini korumaya devam edecek gibi gözükmektedir. Fakat bu sektör ciddi bir sorumluluğu da beraberinde getirmektedir, eğer test edilmemiş ve kalitesiz ürünleri tedarik edip satışa sunarsanız müşteriler alerjik reaksiyonlar geliştirebilirler bu da yüklü miktarlarda tazminat ödemenize ya da e-ticaret platformunuzun kapatılmasına neden olabilir. Bu sebeple araştırdıktan sonra doğru ürünler üzerine yoğunlaşmalıdır.

3-Takı

Her insan takıları sever, takı sektörü birçok alt kola sahiptir. Her gün milyonlarca bileklik, kolye ve yüzük satılmakta ve her cinsiyete uygun bir ürün skalası bulunmaktadır. Düğünlerin vazgeçilmezi olan takılar, gotik tarzı benimsemiş erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Talep çok yüksek olduğundan dolayı kâr marjı yüksektir. Mücevher satışı yapmak daha düşük kargo ücretleri ödenmesini sağlar. Boyutları küçük olduğundan depolanması kolaydır bu yüzden toptan satış yapmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilir.

İnternette ne satmalıyım denildiğinde kesinlikle takılar bu listeye eklenmelidir. Takıların satışı diğer ürünlere göre çok daha kolaydır, tedarikçi bulmakta kolaydır. İstenildiği takdirde üretimini siz yapabilirsiniz veya düşük maliyetle evlere takı işleri verebilirsiniz. Satışları artırmak için kişilere özel tasarımlar yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse isme göre takılar, popüler dizi amblemleri bunlardan bazılarıdır.

4-Mikrofon

Canlı yayın yapanlar (Twitch vb.) için mikrofon olmazsa olmazdır aynı zamanda vlog çekenlerin de en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden birisi mikrofondur. Karantinayla beraber mikrofonlara olan ihtiyaç bir hayli artmıştır, çünkü birçok kişi evden iş modelini benimmiş aynı zamanda okullarda karma eğitim dönemi başlamıştır. Öğretmenlerin öğrencileriyle daha iyi iletişim kurması için kalite bir mikrofon artık en temel ihtiyaçlardan birisi haline gelmiştir. Müşterileriyle evden konuşan çalışanlar içinde mikrofonun önemi bir hayli fazladır. Bu da mikrofon endüstrisinin büyümesine yol açmıştır.

Mikrofon sektöründe iyi satış oranları yakalamak istiyorsanız satacağınız ürünleri kategorilere ayırman doğru olacaktır. İnternette ne satmalıyım noktasında mikrofonlar unutulmamalıdır fakat mikrofon için mevcut satış kanalları kullanılmalıdır, sadece mikrofon satışı için ayrı bir site hazırlanmamalıdır. Ses kartları ve diğer mikrofon ekipmanlarını satmanız da satışlarınızı artırmaya yöneliktir. Usb mikrofonların yanında ucuz bir usb ses kartı hediye ederek satışlarınızı arttırabilirsiniz. Profesyonel mikrofonları amfilerle beraber kampanyalı satarak kar miktarını büyük ölçüde arttırabilirsiniz.

Satacağım Ürünleri Nereden Nulurum?

1-Amazon

Amazon sadece en büyük e-ticaret platformu değildir aynı zamanda dünya genelinde en fazla ürün tedarik edilen firmalardan birisidir. Amazon’dan ürün tedarik etmeden önce eklentiler ve araştırma siteleri aracılığıyla en çok aranan ürünleri bulun, ardından maliyet, vergi ve nakliye tutarlarını hesaplayıp amazon içerisindeki mağazalardan birini seçin. Amazonla ilgili araştırmalarınız bittikten sonra satıcıların ürünü nereden temin ettiğini araştırın, ardından tekrar bir maliyet hesabı yapın. Elde ettiğiniz sonuçlara göre o satıcıdan alabilir, toptancılardan alabilir veya ürün karmaşık bir üretim bandına sahip değil ise alternatif üretimler için mağazaya göz atabilirsiniz. Satacağım ürünleri nereden bulurum? Dediğimizde Amazon istediğimiz her ürünü bulabileceğimiz bir alandır.

Ürününüzü tedarik etmek için kolay yollardan biri yeni açılan mağazaların tanınabilmek için sattığı indirimli ürünlerden almaktır. Başlarda küçük miktarlarda belli mağazalardan sipariş verip ürünün iyi olması durumunda sürekli o mağazayı kullanabilirsiniz. İkinci el ürünler de satabilirsiniz. Ürünler genellikle toptancılardan tedarik edilir, toptancılardan (perakendeciler) alındığında %70’e varan indirimler ve hızlı tedarik gibi avantajlardan faydalanılır.

2-Ebay

Ebay’dan ürün tedarik edilirken birçok farklı seçenek bulunur. Toptan ürün tedarik edebilirsiniz bu şekilde ürünü çok daha ucuza alabilirsiniz. Dropshipping yöntemiyle ürünü depolamazsınız ürünü tedarikçiden müşteriye yönlendirirsiniz tabii ürünü depoda bulundurmaktan daha sorunlu olabilir ama maliyeti çok daha düşüktür. Herhangi bir ürünü alıp ürünü kendi etiketiniz altında satabilirsiniz. Ürünü kendinizi için herhangi bir firmaya ürettirebilirsiniz. Aynı zamanda size uygun tedarikçi firmayı seçtikten sonra düşündüğünüz ürünler için numune isteyebilirsiniz. Numune aldığınız ürünü test edip tedarik edilen ürünler arasında seçim yapabilir ve size uygun olan ürünü seçebilirsiniz.

3-Aliexpress

Aliexpress sipariş vermek için biraz karmaşık bir yer olabilmektedir. Fakat en geniş ürün yelpazesine sahip satıcı da aliexpress’tir. Satacağım ürünleri nereden bulurum? Denildiğinde aradığınız bütün ürünleri aliexpress üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz fiyatlar oldukça ucuzdur ve genellikle dropshipping için tercih edilmektedir.  Unutulmaması gereken nokta aliexpess’teki rozetlere güvenilmemesidir çoğu tedarikçi para karşılığında rozet almaktadır. Ürün tedarik edilecek mağazanın aldığı puan, iade kabul edip etmemesi ve kargo ücretleri dikkatlice incelenmelidir. Ücretsiz kargo seçeneğinden kaçınılmalıdır, çünkü ücretsiz kargo seçeneği ile gelen ürünler çok geç ulaşmaktadır.