Hisse Senedi Satın Alarak Kazanç Sağlama Yöntemi

Hisse Senedi Satın Alarak Kazanç Sağlama Yöntemi

Hisse Senedi Satın Alarak Kazanç Sağlama Yöntemi; Dışarıdan biri olarak, borsa tarafından bunalmış hissetmek kolay olabilir. Piyasaların haber kapsamı, genellikle bir ticaret katında haykıran komisyoncuların görüntüleri, alışılmadık terimler ve lingo ve işlemlerin üzerinde asılı duran feci bir çöküş tehdidi ile dramatize edilir. Ancak tüm bu gürültüye rağmen, borsa bir avuç anlaşılması kolay kavram üzerine kuruludur. En temel olanı şu şekilde sıralanabilir: Şirketler, para toplamak için yatırımcılara hisse senedi veya şirketteki kısmi mülkiyeti satarlar. Ve bu şirketlerin değeri arttıkça veya azaldıkça, yatırımınızın değeri artacak ve düşecektir.

Bir yatırım stratejisi seçmek için yardıma ihtiyacınız varsa, bir finansal danışman tüm yatırım ihtiyaçlarınız ve hedefleriniz için bir plan oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Borsaya yatırım yapmak, servet inşa etmek ve emeklilik için tasarruf etmek için en popüler yöntemlerden biridir. Başarılı olmak için her hafta saatlerce piyasa verilerini incelemeniz gerekmese de, bazı temel bilgilere sahip olmak, ilgili riskleri daha iyi anlamanıza ve bunları mümkün olan en iyi şekilde nasıl azaltabileceğinize yardımcı olabilir.

Borsa, şirketlerin para toplamasını ve yatırımcıların para kazanmasını sağlar. Bir şirket yatırımcılara hisse ihraç etmeye karar verdiğinde, şirkette kısmi mülkiyet sunuyor. Hisse ihracı, şirketlerin para toplamasına ve riski yaymasına yardımcı olur. Hak kazanan ve tescil ettiren şirketler tek tek yatırımcı bulmak yerine hisselerini borsada sunuyor. Bir hisse senedinin fiyatı, diğer faktörlerin yanı sıra arz ve talebe, yatırımcı güvenine, dünyadaki olaylara ve şirket karları hakkındaki bilgilere göre dalgalanır. Belirli bir zamanda piyasada bir hisse senedinin çok fazla hissesi olduğundan, onu almaya çalışan satıcılardan daha fazla alıcı varsa fiyat yükselecektir.

Borsanın sunduklarından yararlanmak istiyorsanız, New York’a seyahat etmenize, bir ceket giymenize ve “satın alın! satmak!” Temsilciniz olarak hareket etmek için sadece bir aracıya ihtiyacınız var. Bu, işe aldığınız bir kişi olabilir, ancak daha büyük olasılıkla Fidelity, TD Ameritrade veya Schwab gibi büyük bir perakende firma ile bir aracılık hesabı açabilirsiniz. İnternet bu süreci çok daha basit hale getirdi. Yatırım yapmaya başlamak için zengin olmanız gerekmez, ancak düşük ücretli seçenekler aramak önemlidir. Ücretler kazancınızı tüketir ve yatırım yaptığınız yıllar boyunca size on binlerce dolara mal olabilir. Hisse senedi senedi, çeşitli hisse senetlerinin fiyatını ve işlem hacmini gösterir. Hisse senedi fiyatlarında ve işlem hacminde “tikler” (değişiklikler) göstererek gün boyunca işlem saatlerinde güncellenir. Hisseleri belirli bir piyasada işlem gören şirketlerin tamamı borsada görünmez.

Emeklilik tasarruflarınızı artırmak istiyorsanız, muhtemelen borsaya yatırım yapmak için iyi bir hizmet alacaksınız. Geleneksel bilgelik, daha gençken ve yatırımlarınızla geçinmeye ihtiyaç duymadığınızdan, yatırımlarınızın yüksek bir yüzdesini borsada tutabileceğinizi söylüyor. Daha sonra, emekliliğinize yaklaştıkça, emeklilik tasarruflarınızı ihtiyaç duymadan hemen önce yok edebilecek bir piyasa düşüşüne karşı daha savunmasız hale gelirsiniz. Bu nedenle uzmanlar, genellikle emekliliğe yakın kişilere hisse senedi yatırımlarının yüzdesini azaltarak ve tahvil yüzdesini artırarak hisse senedi riskine maruz kalmalarını azaltmalarını tavsiye eder.

Tüm bu yeniden dengeleme size çok fazla geliyorsa, emekli olmayı düşündüğünüz yıla göre sizin için yeniden dengelenen hedef tarih fonları vardır. Onlara ne zaman emekli olmak istediğinizi söylersiniz ve onlar gençken daha yüksek getiriler (daha fazla riskle) peşinde koşarlar, kariyerinizin sonuna yaklaşırken bu kazançları daha düşük riskli bir portföyle korurlar.

Hangi yatırım stratejisini seçerseniz seçin, gözünüz açıkken ona girmek önemlidir. Bilgili bir yerden başlamak, muhtemelen getirilerinizi artıracak ve sizi dolandırıcılığa karşı daha az savunmasız hale getirecektir. Mutlu yatırımlar!

Related Posts

Bir cevap yazın