Gelecek Vaadeden Harika İş Fikirleri 

Gelecek Vaadeden Harika İş Fikirleri 

Gelecek Vaadeden Harika İş Fikirleri; Dünya ekonomisinin mevcut durumu nedeniyle gelecekte ne olacağını tahmin etmek zor olabilmektedir. Ancak yeni bir işe başlamak, bir üniversite bölümü seçmek veya yeni bir iş kurmak için gelecekte ne olacağını tahmin edebiliyor olmalısınız. Dünyanın en başarılı girişimcileri, trendi takip etmeyecek ve rekabet ortamına dayalı pazar talebini tahmin etmeyecektir. Tabii ki, her tahminde az ya da çok hata payı vardır, ancak alınan riskin boyutuna bağlı olarak ödüller büyük olacaktır. Başlangıçta arabalar, cep telefonları ve internet gibi şeylerden de şüphe ile yaklaşılmıştı. Ancak nihayetinde, bu yeniliklerin sosyal, kişisel ve ekonomik etkisi çok büyük. Otomobiller ve motorlu taşıtlar genellikle küçük şirketlerin büyümesine hizmet eder. İnternet, çevrimiçi işletmelerin patlayıcı büyümesini tetikledi. Bu yeniliklerin her ikisi de küçük şirketlere fayda sağlayan sonuçlar üretti. Enerji ve teknoloji sektörleri gelecekte büyümeye devam edecek gibi görünüyor. Bu durumda birçok kişi gelecek vaadeden iş fikirleri hakkında araştırmalara başlamıştır. Bu yazımızda sizler için gelecekte değerleneceği düşünülen iş fikirlerini bir araya getirdik. 

Veri Analizi 

Büyük veri çağı başladı ve henüz emekleme aşamasında olduğu söylenebilir. Birçok şirket, müşterileri, rakipleri ve kendileri hakkında geniş veri tabanlarına erişerek bu verileri anlamaya çalışmaktadır. Özellikle pazarlama ve pazar araştırması alanında, yakın gelecekte veri analizinin daha önemli bir rol oynaması bekleniyor. Büyük veri, insan davranışını tahmin etmek ve anlamak için kullanılabilecek büyük miktarda veriyle ilgilenen, gelişmekte olan bir bilim dalıdır. Büyük veri aynı zamanda “öngörücü analiz” olarak da adlandırılabilir. Twitter gönderilerinin, Facebook gönderilerinin, İnternet aramalarının, GPS verilerinin ve ATM makinelerinin analizi, tümü büyük veri örnekleridir. Gözetleme güvenlik kameraları, trafik verileri, hava durumu geçmişi, uçuş kayıtları, cep telefonu vericileri ve kalp monitörleri de bu alandaki veri analizlerinden bazılarıdır. 

Bu demek oluyor ki veri analizi gelecekte oldukça değerlenecek ve büyük paralar kazandıracak. Veri analizi işinin başarı ile yapılabilmesi için öncelikle son teknoloji teknolojik ürünlerin kullanılmalıdır. Bununla birlikte bilgisayar ve yazılım hakkında da oldukça bilgili ve deneyimli olunmalıdır. 

3D Baskı Dükkânı 

Gelecek vaadeden iş fikirleri yazımızın diğer bir fikri de 3D baskı dükkanıdır. Bu iş fikrinin mantığı, nesneleri üretmek için düşük maliyetli 3D yazıcıları kullanmaktır… 3D baskı şimdi çok popüler ama bu makineler hala çok pahalı. Ancak gelecekte 3D baskının daha yaygın hale gelmesi bekleniyor. Başka bir deyişle, bu küçük makinelerin büyük fabrikaların yerini alması muhtemeldir. Mimari modellerden araba parçalarına kadar her şeyi üretebilen bu yazıcılara yatırım yaparak insanların ihtiyaçlarını karşılayabilir, hatta bir 3D dükkânı bile açabilirsiniz. İnsanlar size gelip neye ihtiyaçları olduğunu söylüyorlar ve siz bu ürünleri 3D yazıcınızda üretiyorsunuz. 3D baskı, yaratıcı yöntemler, tasarım becerileri ve sıkı çalışma gerektiren bir iştir. Bu iş başta biraz pahalı gibi görünse de her şey yolunda gittiğinde çok para kazandırabilir. Bir iş planının başarılı olması için kapsamlı olması ve bir iş yaratan yatırımcıların gerçekçi düşünmesi gerekir. Doğru sermaye, doğru analizler ve kaliteli ürünler ile bu iş fikri ile gelecekte oldukça değerlenebilirsiniz. 

Bilgisayar Mühendisliği 

Teknolojinin gelişmesiyle bir süredir hayatımızda yer alsa da ortaya çıkan mesleklerden biri de bilgisayar mühendisliğidir. İleriki yaşamlarında bilgisayar mühendisi olmak isteyen kişiler meslek hakkında detaylı bilgi almak isterler. Bugün Hindistan’da birçok yazılım Çin’de düşük maliyetle üretiliyor. Ancak yine de bilgisayar mühendisliği konusunda yetkin, deneyimli personele ihtiyaç duyulmaktadır. Finans ve yatırım alanlarında hızlı ve güvenilir çözümler sunabilen başarılı bilgisayar mühendislerine talep artmaya devam edecek. Bilgisayar mühendisleri, teknolojiyi yakından takip eden ve bilgisayarların oyunlar başta olmak üzere farklı uygulamalara erişmesi için farklı yazılım ve programlar geliştiren kişilerdir. Ayrıca bilişim ve bilgisayar sistemlerinin analizinin yanı sıra bilgisayar donanımının (yazıcılar ve modemler gibi) geliştirilmesini de içerir. Bilgisayar mühendisliği, klavyeler, modemler, yazıcılar, yazılım ve programlama gibi bilgisayarla ilgili tüm disiplinlerde uzmanlaşan kişileri ifade eder. Gelecek vaadeden iş fikirleri arasında halihazırda var olan bilgisayar mühendisliği alanında büyük paralar kazanmak için öncelikli olarak kendinizi geliştirmeniz ve alanında uzman bir mühendis olmanız gerekmektedir. 

Evlilik Danışmanlığı 

Günümüzde ruh sağlığı beden sağlığı kadar önemlidir. ABD Sayım Bürosu, evlilik danışmanlarına ve aile terapistlerine olan ilginin 2020’de %41 artacağını tahmin ediyor. Kamu ya da özel sektörde çalışma imkânı bulan aile danışmanları, belirli eğitim süreçlerinden yararlanan mesleklerdir. Özellikle geniş bir çalışma yelpazesi ile en saygın mesleklerden biri olması nedeniyle birçok kişinin ilgisini çeken araştırma alanlarından biridir. Aile danışmanının işi, aile bireylerinin ve evli çiftlerin evde karşılaştıkları sorunlara çözüm bulmaktır. Özellikle hem zihinsel hem de duygusal olarak karşılaşılabilecek sorunlarla karşılaştıklarında aile danışmanları aldıkları eğitimle destek olmaktadır. Aile danışmanları sorunları aşama aşama ele alır, insanların sesini dinler ve ona göre farklı yöntemlerle yaklaşır. Aile danışmanları için iş olanakları, özel sektörde olduğu kadar kamu kurum ve kuruluşlarında da öne çıkmaktadır. Gelecek vaadeden iş fikirleri arasında ön plana çıkan evlilik danışmanlığı büyük miktarlar kazandırabilmektedir. Üstelik evlilik danışmanı olmak için büyük sermayeler gerekmemektedir. Gerekli okullardan mezun olunduğu taktirde iş imkânı rahatlıkla bulunabilmektedir. Kendini geliştiren ve çeşitli sertifikalara sahip olan evlilik danışmanları kazançlarını iki katına kadar çıkartabilmektedir. 

Güneş Enerjisi 

Güneş enerjisi sektörü her geçen gün sürekli gelişiyor. Yenilenebilir enerji, elektrik üretim pazarında hızla büyüyen bir alandır. Teknoloji, güneş enerjisinin sadece temiz enerji olarak görülemeyeceği bir noktaya evriliyor. Güneş enerjisi artık herkes için bariz bir seçim olacak. Güneş sonsuz serbest enerjiyi temsil eder. Güneş panelleri kurduktan sonra artık elektrik faturalarını dert etmenize gerek kalmayabilir. Güneş enerjisi çözümleri sunan yeni bir iş kurmak çok akıllıca bir fikir olabilir. Birçok hükümet, temiz enerji ürünleri geliştiren şirketlere vergi indirimi de sağlıyor, bu da büyük bir avantaj. Başlayacağınız güneş enerjisi şirketi, elektrik faturalarını azaltmak isteyen bireyler veya aileler için güneş panelleri sağlayabilir. Öte yandan, güneş paneli satışı işini geliştirerek küçük ve orta ölçekli işletmelerin tesislerini ve binalarını dönüştürmelerine de yardımcı olabilirsiniz. Güneş enerjisinden faydalanarak yeni bir iş kurmak büyük bir sermaye gerektirmektedir. Ancak gelecekte daha da değerlenmesi ve artık bir ihtiyaç haline gelmesi ile beraber oldukça büyük maliyetler kazanmanıza da imkân sunacaktır. 

Asteroit Madenciliği 

Altın, elmas, gümüş, platin… Bunların hepsi değerli madenlerden birisidir, çünkü bu madenlerden dünyada sınırlı miktarlarda mevcuttur. Ancak uzayda, bu değerli madenler her yerde bulunabilmektedir. Uzay yolculuğu gelişmeye devam ettikçe şirketlerin yapacağı ilk şeylerden birisi altın ve elmas vb. gibi mineraller için asteroit madenciliğine önem vermek olacaktır. Ve gerçekleşmesi 2030 senesine kadar mümkün olmayabilir. Fakat bu yatırım yapmaya değer olan bir şey ve pek çok büyük şirket bu duruma odaklanmış durumdadır. Uzayda elde edebileceğimiz ufacık bir alan bile Dünya’daki bütün yer altı zenginliğinin iki katı olabilir. Bu durumda bu mesleğe sermaye ayıran kişiler kesinlikle çok para kazanacaktır.

Gelecek Vaadeden Harika İş Fikirleri

Related Posts

Bir cevap yazın