Harika İş Fikirleri – Evden ya İşten Para Kazanmanın Yolları https://harikaisfikirleri.com Para kazandıran harika iş fikirleri burada. Evden ya da işten para kazanmak isteyenler için güncel iş fikirleri. Sun, 29 Jan 2023 19:07:20 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.1 https://harikaisfikirleri.com/wp-content/uploads/2022/06/favicon-1.png Harika İş Fikirleri – Evden ya İşten Para Kazanmanın Yolları https://harikaisfikirleri.com 32 32 Evden Çalışma https://harikaisfikirleri.com/evden-calisma/ Sun, 29 Jan 2023 19:07:20 +0000 https://harikaisfikirleri.com/?p=14430 Evden Çalışma

Evden Çalışma bir başka deyimle home office  çalışma özellikle pandemi döneminde ayrı bir önem kazandı. Bu tür çalışmanın önemi geçtiğimiz yıllarda yaşanan büyük kaosa neden olan pandemi öncesinde çok bilinmiyordu. Ancak pandemi süreci hem evden çalışma yapılabilecek iş sayısını arttırdı. Hem de konuyu yeniden canlandırdı. Evden çalışma yapan ve bu sektörde yer alan bir çok insan var.

Eski dönemlerde tam zamanlı çalışanların ek ücret kazanması için genelde mesai dışında evde ek iş olarak yapılan bu çalışma türü günümüzde evden belli bir mesaiye bağlı olarak da yapılmaktadır. Tek fark işyerine gitmek gerekmemektedir. Onun dışındaki tüm işlemler evde iş yerindeki ortam oluşturularak yapılmaktadır.

2022 Yılı Evden En Çok Hangi İşler Para Kazandırdı?

 • 2022 Yılı Evden Çalışmada En Fazla Para Kazandıran İşler konusunda yapılan araştırmalar hakkında bilgi verelim. Konu ile ilgili hem sektör bilgileri ve bu işlerin hangi işler olduğu aşağıda belirtilmiştir;
 • Home office şeklinde yapılan işlerden en fazla kazandıran meslek yazılım mühendisliğidir. Yazılım mühendisliği konusunda çalışan insanlar diğer home office çalışanlara göre oldukça iyi gelir elde etmektedirler.
 1. Bankacılık sektörü pandemi ile birlikte home office çalışma sistemi kuran ve bu şekilde çalışan diğer bir gruptur. Bu sektöre ait maaşlar ve gelirlerde yüksek olmaktadır.
 2. En çok para kazandıran home office diğer bir çalışma satış temsilcileri ve müşteri temsilcileri olmuştur. Bu işlerle uğraşanlara sadece bir bilgisayar ve telefon gerektiği için işyerlerinde çalışma saatlerine evde de uymakta ve ona göre maaş almaktadırlar. Tek farkı mesainin evde başlıyor olmasıdır.
 3. Evden Çalışma konusunda yüksek gelir elde eden diğer bir grup psikolog ve terapistler olmuştur. Bu grup randevulu çalışma sistemi ile hastaları ile canlı bağlantılar kurarak işlem yapmaktadır. Bu şekilde bire bir görüşmelerle süreci yönetmektedirler. Bu grupta çalışanların ücretleri de diğerlerine nazaran yüksek olmuştur.
 4. Borsa ve kripto para ile ilgilenen yatırımcılar da evden bu işlemleri yaparak para kazanan bir gruptur. Bu grupta olan insanların mesaileri borsanın açılışı ile birlikte başlamakta ve borsa kapanışı ile bitmektedir.
 5. Çeşitli sosyal medya hesaplarından yayın yapan youtuberlar internet üzerinden para kazanan bir gruptur. Ancak bu sektör insanlarının bir çoğu ev ortamının dışında mekanlarda çekim yapmak ve vaktin büyük kısmını dışarıda geçirmek zorunda kalırlar. Yemek çekimi, ev işleri ile ilgili çekimler yada konuk ağırlama gibi yayınlar yapanlar home office bu işi yapmaktadır. Bu sektördeki kazanç takipçi sayısına göre belirlenmektedir.

Tam Gün Yapılan Evden Çalışmalar

Evden Çalışma tam gün olarak mesai sistemi yapılabilir. Bu sektörde tam gün olarak mesai yapan evden çalışanlar genel olarak;

 • Çağrı merkezi çalışanları,
 • Bankacılık ve sigortacılık çalışanları,
 • Satış temsilcileri ve pazarlama işi yapanlar,
 • Psikolog ve terapistler,
 • Online ders veren öğretmenler,
 • Borsa işi ile meşgul olanlardır.

Part Time veya İsteğe Bağlı Çalışmalar

Bu grupta yapılan çalışmalardan büyük bir kısmı part time ve istediğin zaman çalış şeklindedir. Bu tür çalışmalarda genelde sistem prim üzerinden olmaktadır. Yada sipariş üzerinden olmaktadır. Bu işler genel olarak;

 • Yazılım Mühendisliği sektöründe çalışanlar. Bu grupta sipariş verilmekte ve bir bitim süresi belirlenmektedir. Belirlenen süreye kadar o yazılımın hazır olması gerektiği belirtilir. Mühendis istediği saatlerde çalışarak yazılımı belirtilen güne yetiştirmek zorundadır.
 • Serbest yazarlık yapmak,
 • Evden Çalışma konusunda ek iş olarak yapılan mum yapımı, takı tasarımı, el işleri gibi işler parça başına ücretlerle yapıldığından bu işleri hangi zamanda yaptığınızın bir önemi yoktur. Ne kadar üretim yapıldığına bağla olarak ödenen ücret mevcuttur.
 • Yazarlık mesleği de doğası gereği home office yapılan bir iştir. Bu meslek sahipleri de ne zaman ilham gelirse o zaman yazarlar. Herhangi bir zamanları söz konusu değildir.
]]>
İçerik Pazarlama Yöntemi İle Para Kazanma https://harikaisfikirleri.com/icerik-pazarlama-yontemi-ile-para-kazanma/ Fri, 27 Jan 2023 11:13:41 +0000 https://harikaisfikirleri.com/?p=14425 İçerik Pazarlama Yöntemi İle Para Kazanma

İçerik Pazarlama Yöntemi İle Para Kazanma, 21.yy ile hayatımıza giren ve giderek kendini değiştiren, yenileyen ve geliştiren bir kavramdır. İçerik Pazarlama günümüz dünyasında teknolojinin sınırlarını zorlayarak neredeyse her türlü içerikten (giyim, kozmetik, kişisel bakım, nft, online oyunlar, çevrimiçi eğitim- sertifika programları vs.)  pazarlama stratejileri geliştirebilir. İçerik pazarlamada hitap ettiğiniz kitle de içerik kadar önem taşımaktadır.  Hedef kitlenin durumuna göre pazarlama stratejisi belirlenir. Dolayısı ile kitlenin önemli ve değerli gördüğü, incelemeye ihtiyaç duyduğu ve ilgilendiği ürünlerin içeriklerinin üretilmesiyle stratejiler geliştirilmektedir.

İçerik Pazarlama Stratejileri Nelerdir?

İçerik pazarlama stratejisini kodlayabilmek için hazırlanan bir piramid vardır. Bu piramid bizlere pazarlama seviyelerini vermektedir. Bu seviyeler temel içerik, türev içerik ve mikro içerik olarak aşamalandırılmaktadır.

İçerik Pazarlama Piramidi Nedir?

Temel içerik (Seviye 1) seviyesinde geniş kapsamlı ve derin bir araştırma yapılmaktadır. Kilit ve önemli noktalar bu seviyede karşımıza çıkmaktadır. Orijinal içerikler bu seviyede oluşturulur ve oluşturacağınız içeriklerin kaynak noktasıdır. Örneğin makaleler, kitaplar, basılı kaynaklar temel içerik bölümünde yer alır. Ve buradan hareketle diğer seviyelerdeki içeriklerin temelleri atılır ve referans olarak kullanılır.

Türev içerik (Seviye 2,3,4) seviyesinde ilk aşamadan hareketle örnek alınarak üretilen içerikler karşımıza çıkmaktadır. Kullanılan dil anlaşılır ve yalındır. Hedef kitleyle bağlantı kurma ve ulaşım daha kolay yollarla yapılmakla beraber her hedef kitleye hitap eder. Bu seviyedeki içerikler temel içeriğe en fazla destekte bulunan içeriklerdir. Örneğin bloglar, sunumlar, slaytlar vs. 4.seviyedeki içerikler ise en fazla üretilen ve beklenen içerik kategorisindedir.

Mikro içerik (Seviye 5) seviyesinde ise içerik piramidinin son aşaması karşımıza çıkar. Bu aşamada diğer içerik seviyelerinde üretilen ürünlerimizin farkındalığı arttırılır ve tüketimini arttırmak hedef alınır.  Buna örnek olarak sosyal medya işbirlikli postlarını ele alabiliriz.

İçerik Pazarlama sadece bir ürünün tanıtımını yapmayı ve o ürünün satışını yapmayı hedef almaz. Aynı zamanda bilinçli bir müşteri kitlesi oluşturmayı da hedefler. Bu sayede müşteri kitlesini yönlendirebilir ve tutarlı bir kitle oluşturabilir. Bu kitleler içerisinde bloglar , sosyal medya postları da bulunmaktadır. Geleneksel pazarlama stratejilerinin aksine bu yöntemle hedef kitle kendini daha değerli ve önemli hisseder. Hedef kitleyi satın almak için motive eder ve potansiyel bir müşteri kitlesi oluşumunu sağlar.  Sosyal medya üzerinde gördüğümüz çoğu içerik (görsel, işitsel, metin) bir pazarlama yöntemi olarak sayılabilir. İçerikler üretilirken bu içeriği üreten kurum veya firmaların vizyonu ve misyonu doğrultusunda tanıtımlar yapılmalıdır. Sürekli olarak kalıplaşmış bir dil yapısını kullanan markaların bu dili belli bir zaman sonra onların sembolü haline gelecektir ve sadık bir müşteri kitlesi oluşturmasına yardım edecektir. Pazarlama stratejilerinde her zaman yedek bir plan oluşturulmalıdır ve bütçe de buna göre belirlenmelidir. Pazarlama stratejisi geliştirildikten sonra içerikler belirlenmelidir.  İçerik paylaşımı bir döngü halinde gerçekleştirilmelidir ancak bu döngü müşteriyi sıkacak bir sıklıkta olmamalıdır.

İçerik paylaşımı yapıldıktan sonra devamlı olarak sağlamaları yapılmalıdır. Satışa sunulan içeriğin ne kadar etkili olduğuna ve hedef kitleye ne kadar ulaştığına bakılmalıdır. Bu noktada teknolojinin avantajlarından yararlanıp dijital yayılımını yapmak içeriğin yararınadır. Düzenli olarak kontrol edilen ürünün raporlaştırılması ürün hakkında ileri ve geriye bakıp gerekli noktalarda iyileştirilmelerin yapılabilmesi için bizlere olanak sağlar. Ürettiğimiz içerikleri bloglarda, sosyal medya hesaplarında, web sitenizde ve sistemlerinde paylaşıyor olmanız ürününüzün pazarlanması için avantajlı yöntemlerdendir. Tüm bunlarla birlikte markamızı farklı alanlarda konumlandırarak güvenirlik, kolay ulaşım ve saygınlık gibi değerleri de kazanabiliriz.

]]>
Uzaktan Çalışmak Nedir? https://harikaisfikirleri.com/uzaktan-calismak-nedir/ Fri, 23 Dec 2022 13:21:30 +0000 https://harikaisfikirleri.com/?p=14421 Uzaktan Çalışmak Nedir?

 

Dünyamızın dijitalleşmesi mesleklerin kalıplarının değişmesine yol açıyor. 2020 itibari ile uzaktan çalışmak üzerine kurulmuş şirketlerin ekonomideki yeri artmış durumda bunun en büyük sebebi kuşkusuz Covid-19 salgını. Pandemi döneminde karantinada kalan insanlar kendi şirketlerini kurabilecek cesareti kendilerinde buldular. Evinde kendi işini yönetmenin bazı avantajları da daha az stres barındırması, düşük sermaye gerektirmesi ve esnek çalışma saatleridir. Uzaktan çalışmanın tek yolu kendi şirketinizi kurmak değil elbette. Son dönemlerde şirketlerin bir kısmı uzaktan çalışılması için bazı pozisyonlar için çalışan arıyorlar tabi bu pozisyonlarda işe başlamak yerine küçük bir sermaye ile kendi şirketinizi kurabilirsiniz.

Giyim Sektöründe Uzaktan çalışmak

 

Uzaktan çalışıp kendi şirketinizi kurabileceğiniz bir sürü alan mevcut. Bunlardan biri giyim sektörüdür. Bir miktar sermaye ile birlikte şirketinizi iyi yerlere getirebilirsiniz. Dikiş dikmeyi biliyorsanız kendi tasarımlarınızı dikip bunları satışa sunabilirsiniz bunun için bir sürü site mevcut. Dikiş dikmeyi bilmiyorsanız ama ticari zekanıza ve yönetim gücünüze güveniyorsanız sadece satış kısmı ile ilgileneceğiniz bir pozisyon yaratabilirsiniz kendinize.

Blog Hesap açmak

 

Sermaye yatırıp bir iş kurmaktan daha az riskli olan sektör de kuşkusuz blog hesap sahibi olmak. Anadilinizi ya da anadil seviyesinde bildiğiniz bir dili kullanabilirsiniz. Sermaye yatırmaya gerek duyulmuyor ama ileri derece yazma becerisi gerektirdiği ortada. Yazı becerisinin yanında yazdığınızı da pazarlayabilmeniz gerekiyor. Blog hesabınızın sözgelimi bir karakteri olursa etkileşimi daha çok olabilir. En önemlisi de zaman ayırmak ve pes etmemek. Uzunca araştırma yapıp yazılar yazmaktan da gocunmamak gerekiyor çünkü içeriğin kalitesi okurların sadık olmasını sağlayan bir etmendir.

Sosyal Medya İçin İçerik Üretmek

 

Günümüzde azımsanamayacak kadar çok insan sosyal medya üzerinden para kazanıyor. Bu sosyal medya sitelerini artık çoğu insan kullanıyor bunu bir avantaj olarak sayabiliriz. İçerik üretebileceğiniz envai çeşit alan var. Bilgili olduğunuz bir alanda eğitici videolar çekebilirsiniz ya da hoş sohbet olduğunuzu düşünüyorsanız sadece konuşarak içerikler üretebilirsiniz. Avantajlarından biri düşük sermaye ile başlayıp para kazandıkça sahip olduğunuz kanalı büyütebilme şansınızın olması.

Çevirmenlik

 

Çevirmenlik yapabilmek diğer sektörlerin yanında daha fazla bilgi gerektiriyor. Çeviri yapacağınız kaynak dili ve hedef dili anadiliniz gibi iyi bilmelisiniz. Bazı spesifik konularda bilgiliyseniz eğer o konulara yönelebilirsiniz. Eğer yeni başlıyorsanız bu işi yapmaya ve halihazırda dil eğitimi alıyorsanız daha kolay kaynakları çevirmeye başlamayı deneyebilirsiniz. Mesela çocuk kitapları gibi ya da son dönemlerde artan dizi ve film izleme siteleri için çeviriler yapabilirsiniz . Dil bilmenizin yanında yazım kurallarına da hakim olmanız gerekiyor. Yazım kurallarında veya düzeltimde yapılmış bir hata içeriğin anlamını bozabilir.

Sanal asistanlık

 

Günümüzde birçok girişimci ve iş insanı ofislerinde asistan bulundurmak yerine bu işi uzaktan çalışanlar ile işlerini yönetiyorlar. Sanal asistanlığın normal asistanlıktan hiçbir farkı yok. İş tanımı içinde toplantıları organize etme, sosyal medya hesaplarını yönetme, maillere yanıt vermek gibi işler yer alıyor. Eğer yeni mezunsanız ya da tecrübenizin kendi işinizi kurabilecek kadar yeterli olduğunu düşünmüyorsanız sanal asistanlık size uygun olabilir.

 

Grafik Tasarımcı Olmak

Teknoloji çağı ile beraber görsel pazarlamanın önem daha da arttı. Şirketler artık birden fazla grafik tasarımcıya ihtiyaç duyabiliyor. Uzaktan çalışılabilecek bir pozisyon olduğu için çoğu insanın tercih ettiği bir meslek haline geldi. Bir grafik tasarımcının çalışabileceği bir çok alan bulunmakta bilgisayar oyunlarından, illüstrasyonlara, sosyal medya içeriklerinden fotoğrafçılığa kadar çeşitli bir sürü alan bulunmaktadır.

]]>
Dayanıklı Gıda Nedir? https://harikaisfikirleri.com/dayanikli-gida-nedir/ Wed, 07 Dec 2022 10:28:54 +0000 https://harikaisfikirleri.com/?p=14416

Dayanıklı Gıda Nedir?

Dayanıklı gıda, uzun süre raf ömrü olan bozulmayan ve tüketim süresi daha fazla olan yiyeceklerdir. Bazı gıdaların ömrü birkaç gün, birkaç ay olabilirken dayanıklı gıdalar bir yıl ve fazla süre saklanabilir gıdalardır. Kişiler ev ekonomisini en aza indirmek, sevdiği gıdaları daha uzun süre tüketmek ya da gıdayı saklama süresini uzatmak için dayanıklı gıdaları tercih ederler. Özellikle son yıllarda dayanıklı gıdalar daha sık tercih edilir hale gelmiş ve üretimi de artmıştır. Uzun yollarda çalışan karayolu ve deniz yolu çalışanları, askerler, imkanı kısıtlı olan yaşam alanlarında yaşayan insanlar da dayanıklı gıdaları fazlaca tercih etmektedir. Dayanıklı gıda üretimi de tüketimi kadar önemlidir ve kazanç elde edilebilir bir iştir. Teknolojinin gelişmesi ve internet ortamından alışveriş yapılabilmesi de dayanıklı gıdaların satış alanlarını arttırmıştır. Dayanıklı gıdalar ise çoğaltılabilir örnekleri ile şu şekildedir;

 • Erişte kesme (makarna)
 • Konserve fasulye ve barbunya
 • Konserve kuru gıdalar
 • Turşu
 • Salamura zeytin ve peynir
 • Kurutulmuş ya da dondurulmuş mantı ve hamur işleri
 • Zeytinyağlı yiyeceklerin, konserve olarak saklanması
 • Domates sosları ve salçaların vakumla konserve haline gelmesi
 • Kurutulmuş meyve ve sebzeler

Yukarıda bahsi geçen dayanıklı gıdaların arttırılabilecek daha çok örneği vardır. Dayanıklı gıda üzerinden para kazanmak isteyen kişiler, dayanıklı gıdaların üretimini yaparak satışa sunabilir.

Dayanıklı Gıda Üretimi Yaparak Para Kazanma Yolları

Dayanıklı gıda üretimi özel bir çalışma ve hijyen gerektirir. Gıdaların uzun üre bozulmaması için içinde kullanılacak malzemeler önemlidir. Üretim yaparken gıdanın daha uzun süre tüketilmesi için hızlı ve doğru işlemler yapılmalıdır. Uzun süre tüketilebilen dayanıklı gıdaların en önemli kısmı paketlemedir. Paketleme işlemi, her ürün için ayrı olmalı ve bozulmaması için doğru paketleme işlemi uygulanmalıdır. Vakumlu ve dayanıklı poşetler, konserve kavanozları veya tenekeleri oldukça önemlidir. Dayanıklı gıdaların uzun süre raf ömrü olması paketleme aşamaları sayesinde olur. Dayanıklı gıda üretimi yaparak para kazanma yolları son dönemde oldukça tercih edilebilir yollardır. Farklı gıdaların üretimi yapılarak para kazanılabilir. Kesme ve makarna üretimi için hamur açma, kurutma ve kesme alanları gereklidir. Uzun süre dayanıklı olması ve tüketilebilmesi için ise özel vakumlu poşetler önemlidir. Konserve gıdaların üretiminde ise gıdanın gazlı olma durumu vardır. Örneğin kuru baklagiller gazlı besinlerdir ve vakum ya da konservede durması için öncesinde haşlama ya da halk arasındaki adıyla kabartma işlemleri yapılmalıdır. Dayanıklı gıda üretimi yaparak para kazanma yolları, kişilerin hangi gıda ya da gıdaları üreteceğine bağlı olarak da değişim gösterir.

Gıda Üretiminden Nasıl Para Kazanılır?

Gıda üretimi önemli bir iştir, gıdaların sağlıklı ve temiz olması ayrıca doğru işlemlerden geçmesi gerekir. Günümüzde dayanıklı gıda tüketim oranı oldukça fazladır bu nedenle üretimi yapılarak para kazanmak da mantıklı bir yoldur. Para kazanmak için bir veya birden fazla gıdayı dayanıklı gıda haline getirmek gereklidir. Dayanıklı gıda üretiminden sonraki aşama ise satış aşamasıdır. İnternet ortamından, market gibi alışveriş noktalarından ya da pazarlar üzerinden satış yapılabilir. Dayanıklı gıdaların satış miktarı da oldukça fazladır özellikle doğal besinlerin uzun süre dayanıklı olarak tüketilmesi dikkat çekicidir. Dayanıklı gıda üretimi yaparak para kazanma araştırma, kullanılacak

alan ve satış alanı gereksinimi sunar. Doğru planlama ve düzenli üretim ile sağlıklı dayanıklı gıdalar kişiye para kazandırabilir. Gıdaların saklanma süreleri, saklamak için yapılan paketleme, üretim bandının ardından tüketim için geçeceği aşamalara da dikkat edilmelidir. Dayanıklı gıdaların bir diğer özelliği ise serin ve kuru yerlerde muhafaza edilmesidir. Dayanıklılık süresi gıdanın saklanma şekline de bağlıdır.

]]>
Taşımacılık Teknolojileri Nelerdir? https://harikaisfikirleri.com/tasimacilik-teknolojileri-nelerdir/ Mon, 05 Dec 2022 12:48:50 +0000 https://harikaisfikirleri.com/?p=14413 Taşımacılık Teknolojileri Nelerdir?

Teknoloji, her alanda olduğu gibi taşımacılık alanında da gelişmeye, yeni çağa ayak uydurmaya çalışmaktadır. Taşımacılık teknolojileri, sektörün talep ve ihtiyaçlarına hızlı ve etkili bir şekilde cevap vermeye çalışmaktadır. Şüphesiz ticaretin hızla gelişmesi ve küreselleşmesi beraberinde sektördeki rekabet artmış ve taşımacılıkta duyulan ihtiyaçlar da çeşitlilik göstermeye başlamıştır. Şimdi gelin bu teknolojilere göz atalım.

Nesnelerin İnterneti

Nesnelerin interneti, tüm insanların ve nesnelerin ağlar yardımıyla bağlanabileceğini savunur. Bu geniş bağlantılı ağlar, günlük sürüş deneyiminizi büyük ölçüde etkileyebilir. Rota Planlama: Aracın içindeki sensörler, en iyi rotayı belirlemek için GPS servisiyle iletişim kurar ve sürüş boyunca sürücüyü fiziksel olarak yönlendirir. Kaza Önleme: Sensörler, sürücüleri gerekli durumlarda uyararak kazaları önler. Güvenlik: Emniyet kemerindeki sensörler, sürücüyü fizyolojik olarak test eder. Örneğin sürücünün yorgun ya da sarhoş olduğunu belirleyebilir. Sürücü bu testlerden birini geçemezse, sürücü aracı kullanamaz.

Otonom Araçlar

Otonom araçlar, otomatik sistem kontrol özellikleri sayesinde insana ihtiyaç duymadan yolu, trafiği ve çevreyi algılayarak gidebilen araçlardır. Otonom araçların güvenliği ve halk tarafından kabulü tartışılan konulardır. Ancak devam eden araştırma ve geliştirme ile otonom araç teknolojisi, ek ekonomik ve çevresel faydalara ek olarak sürücülere göre daha güvenli bir alternatif haline gelecektir.

API

API, İngilizce “Application Programming Interface” kelimelerinin kısaltılmasından oluşur ve Türkçe’de uygulama programı arabirimi olarak geçer. API, taşımacılık sektörü için önemli bir teknolojidir. API sayesinde e-ticaret sistemleri, ERP sistemleri gibi çok önemli araçlar depo yönetim sistemlerine entegre edilir. API’nin taşımacılık sektörüne sağladığı esas katkı, ortaklarıyla esnek ve uyarlanabilir bağlantılar kurma şekliyle alakalıdır.

Araç Takip Sistemleri Taşımacılık, teknoloji sayesinde eskiye oranla çok daha hızlı, güvenli ve kârlı hale gelmiştir. Bu gelişmenin başrolü araç takip sistemleridir. Çok makul ücretler karşılığında araca takılan mobil araç takip sistemleri sayesinde, filodaki bir aracın konum ve durum bilgileri bilgisayar ortamında görüntülenir ve söz konusu araçlar hakkında konum ve veri analizleri çok kısa bir sürede toplanır.

]]>
E Ticaret İş Fikirleri https://harikaisfikirleri.com/e-ticaret-is-fikirleri/ Mon, 05 Dec 2022 12:41:20 +0000 https://harikaisfikirleri.com/?p=14410 E Ticaret İş Fikirleri

Günümüzde teknolojinin oldukça gelişmesi ile birlikte e- ticaret sektörü de gelişme göstermeye başlamıştır. Özellikle tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ile beraber ülkemizin de bir karantina sürecine girmesiyle internet üzerinden yapılan alışverişlerin sıklığı da artış göstermiştir. Sadece pandemi süreci değil pandemi sonrasında da e-ticaret hala sık şekilde kullanılmaya devam etmektedir. Hem kullanım kolaylığı hem vakit tasarrufu sebebiyle birçok avantajı bulunmaktadır. Kişiler internet üzerinden giyim, kozmetik, gıda, hobi, sağlık gibi birçok sektöre kolayca ulaşım sağlayabilme imkanı bulmuştur. E-ticaretin bu derece gelişmesi ile beraber insanlarda bu sektöre girme merakı da gündeme gelmiştir. Bu durum ile beraber e-eticaret fikirleri nelerdir gibi sorular akla gelmeye başlamıştır. E-ticaret yapmak istediği halde aklına bir fikri gelmeyen insanlar bu sektöre uzak durma durumunda kalmıştır. E-ticaret bir ürünün veya hizmetin internet üzerinden satışının sağlandığı geniş bir platformdur. Bu nedenle tüketiciler için geniş bir pazar olmasının yanı sıra üreticiler içinde oldukça farklı alanlarda imkanı sağlamaktadır. Her geçen gün de imkanları artış göstermeye devam etmektedir. Daha önce yapılmamış yeni fikirleri ile bu sektöre girip ön plana çıkmak gibi imkanlar da mümkündür. Bu sebeple e-ticarete girişim yapmak isteyen insanlar için e-ticaret fikirleri nelerdir bunları şu başlıklar ile sıralayabiliriz. Giyim satışı, aksesuar satışı, elektronik ürün ve elektronik ürün aksesuarı satışı, ikinci el otomobil satışı, gıda satışı, kitap ve hobi ürünleri satışı, kozmetik satışı e-ticaret fikirlerinden sadece bir kısmıdır.

Giyim ve Aksesuar Satışı

Giyim ve aksesuar sektörü gerek e ticarette gerekse normal satış sektöründe en çok tercih edilen sektördür. Tüketiciler için gıda sektöründen sonra belki de en çok ihtiyaç duyulan sektördür. Bu sebeple e-ticaret üzerinden giyim ve aksesuar satışına giriş yapıldığında her yaştan tüketiciye kolayca ulaşma imkanı sunulmaktadır. Geniş bir satış imkânı sunması nedeniyle günlük giyim sektöründen özel günler için giyim ürünlerine kadar her ürüne ulaşılabilmektedir. Ayrıca aksesuar alanında bijuteri takılardan mücevherat takılarına kadar birçok sektörde satış yapma İmkânı mümkündür.

Elektronik Ürün Satışı

Elektronik ürünler tüketicilerin satın alma konusunda en titizlikle davrandığı sektörlerden biridir. Günümüzde gerek ürün çeşitliliği gerekse fiyatların yüksek olması nedeniyle tüketiciler elektronik ürünleri internet üzerinden temin etmeyi tercih edebilmektedir. Bu konuda güven ve satış kitlesi sağlandığı takdirde iyi kazanç sağlayacak bir imkanı olabilmektedir.

Gıda Satışı

E-ticaret fikirleri konusunda dikkat çeken bir diğer sektör ise gıda sektörüdür. Özellikle pandemi süreci ile beraber karantina günlerinde ve sokağa çıkma yasağı olduğu günlerde market alışverişleri internet üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Gıda sektörü üzerinde kurulan bir ile beraber tüketim alışkanlığı değişen bireylere kolayca ulaşım sağlanabilmektedir. Gıda sektörünün geniş bir sektör olmasına bağlı olarak hazır gıda sektöründe de imkanı sağlanabilmektedir. Her türlü yemek çeşitliliğine ulaşım kolaylığı sağlanması açısından hazır gıda sektöründe de e- ticaret önemli bir yere sahiptir.

Kozmetik Ürün Satışı

Kozmetik ürün satışı e- ticaret sektöründe belki de en geniş kitleye ulaşabilen sektörler arasındadır. Özellikle bayanların ilgisini en çok çeken konuların başında gelmesiyle beraber kozmetik sektörüne kolay ulaşım sağlanması istenmektedir. Tabi ki kozmetik sektörü sadece kadınların değil erkeklerin de ihtiyaçlarını karşılayabildiği için e ticaret sektöründe oldukça ilgi görmektedir. Bu nedenle e-ticaret fikri olarak kozmetik sektörünü tercih etmeniz halde güzel kazançlar elde edebilmeniz mümkün olmaktadır.

]]>
E-Ticaret Ürün Satışı ile Para Kazanmak https://harikaisfikirleri.com/e-ticaret-urun-satisi-ile-para-kazanmak/ Sun, 04 Dec 2022 23:00:06 +0000 https://harikaisfikirleri.com/?p=14407

E-Ticaret Ürün Satışı ile Para Kazanmak

E-ticaret, ticaretin sanal ortama taşınan haline denmektedir. Özellikle son 10 yıldır gelişen teknoloji, insanların zamanı daha değerli kılma istekleri, binlerce ürüne ve markaya sınır tanımadan kısa sürede ulaşma gibi birçok neden e-ticaretin önemini arttırmıştır. Birçok orta ve büyük işletmede varlığını sanal ortamda daha fazla belirgin hale taşımıştır. Birçok projenin başarılı olması e-ticaret faaliyetlerine yönelimi arttırmıştır. Günümüzde insanlar e-ticaret ile para kazanmak için yöntemler araştırmaktadır. Sermaye gerektiren ya da sermaye gerektirmeyen e-ticaret yöntemleri nelerdir bu yazımızda sizler için hazırladık.

E-Ticaret ile Para Kazanmak Nedir?

Plus size ürün satışı aslında bir e-ticaret yöntemidir. Bu yönteme göre önce hangi ürün/hizmetleri sunacağınızı, sermaye durumunuzu, ne kadar kar elde etmek istediğinizi ve hangi sektör üzerine bir yapacağınızı araştırmanız gerekmektedir.

E-ticaret sektöründe neredeyse her yıl binlerce yeni küçük ya da orta ölçekli şirket ortaya çıkmaktadır. Kobi olarak nitelendireceğimiz bu şirketler kar oranları ve sermayeleri küçüktür. Ancak etkili bir alanda faaliyet gösterirseniz kısa sürede kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Bunun için araştırmalarınıza yön verirken tüm sonuçları ciddi bir şekilde analiz etmenizde fayda vardır. E-Ticaret ile Para Kazanmak sandığınızdan daha kolay olabilir.

E-Ticaret ile Para Kazanmak Neden Tercih Edilir?

E-ticaret yöntemleri hem daha az maliyet gerektiğinden hem de kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşabilmenize yardımcı olur. Bugün teknoloji kullanım yaşı küçük yaşlara kadar düşmüşken internet üzerinde kolayca para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk faaliyet gösterdiğiniz alana yönelik bir web sitesi açmanızdır. Kurumsal firmalara özel olarak sunduğumuz e-ticaret kurumsal web sitelerini profesyonelce kurmak için firmamızın uzman kadrosundan faydalanabilirsiniz. Bu aşamadan sonra kurumsal web sitenizi aktif bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Örneğin; insanların hangi ürünlerinize daha fazla rağbet gösterdiğini anlamalı ya da sitenizin ziyaretçi grafiğini incelemelisiniz. Bu inceleme sonuçlarına göre sitenize yenilikler ve güncellemeler ile sürekli değişime ayak uydurmalısınız. Etkili web site yönetimleri E-Ticaret ile Para Kazanmak konusunda yardımcı olacaktır.

E-Ticaret ile Para Kazanmak Ne Kadar Kazandırır?

Plus satış ürünleri ile ne kadar kazanç sağlayabilirim diye sorular girişimciler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Bu duruma kesin bir yanıt vermek doğru değildir. Çünkü hangi alanda nasıl faaliyet göstereceğinizi önceden net rakamlarla açıklayamayız. Bunu bir örnekle açıklamamız gerekirse; X sektöründe faaliyet gösterdiğinizi farz edelim. Ne kadar kazabileceğinizi hesaplamamız için;

 • Bu sektörde faaliyet gösteren başka siteler var mıdır?
 • Ne kadar sipariş alıyorsunuz?
 • Siparişlerinizin size maliyeti nedir?
 • Bu ürün ve hizmetleri ne kadar fiyata satıyorsunuz?

Gibi birçok sorunun yanıtını bilmemiz gerekir. “Ne kadar köfte o kadar ekmek” atasözünde yolla çıkarsak ne kadar çok sipariş alır bu alanda kendinizi ispat ederseniz o kadar fazla kazanç sağlarsınız.

E-Ticaret Ürün Satışının Sermayesi Nedir?

E-Ticaret ile Para Kazanmak isteyenlerin merak ettiği bir başka konu bu işlere başlamak için sahip olunması gereken sermayenin ne kadar olacağı konusudur. Plus size ürün satışlarında sermaye her sektöre göre farklı olmaktadır. Örneğin; bir web sitesi üzerinde makrome anahtarlıklar yaparak kazanç

sağlamak istiyorsanız kısa dönemde elinizde bulunması gereken sermaye oranını şu şekilde hesaplayabilirsiniz;

 • Bir web sitesi açmak
 • Basit usul vergi başvurusu yapmak
 • İnternet sahibi olmak
 • İlk siparişler için en az 3-4 farklı renk makrome ipi
 • Farklı modeller için en az 100’ar adet anahtarlık, mıknatıs, isimlik vs. Almak
 • Paketleme poşetleri almak
 • Makas, bant, tarak, yazıcı ve bilgisayar satın almak
 • Kargo şirketi ile anlaşmak

Yukarıda bahsettiğimiz için eğer hiç malzemeniz yoksa en az 5.000 TL gibi bir sermaye gerekmektedir. Ancak bu her plus size işi için farklı olabilir. E-ticaret sitelerinde yapabilmek için (sıfır) sermaye gerektirmeyen işlerde bulunmaktadır.

E-Ticaret ile Para Kazanma Yolunu Kimler Tercih Edebilir ve Karlı mıdır?

E-Ticaret ile Para Kazanmak aslında herkes için uygundur. Çalışan ya da çalışmayan biri olmanız fark etmez. Ancak özellikle ev hanımları, emekliler, öğrenciler, uzun saatleri bulunmayan kişiler için uygundur.

Bugünlerde birçok insan e-ticaret yöntemleri ile evlerinde kazanç sağlamaktadır. Yaptığınız ve gösterdiğiniz performansa bağlı olarak en az 10.000 TL en fazla 100.000 TL hatta daha fazlasını kazanabilmeniz mümkündür. Ayrıntılı bilgi ve danışmanlık için hemen iletişime geçiniz.

]]>
Evde Para Kazanmanın Yolları https://harikaisfikirleri.com/evde-para-kazanmanin-yollari/ Sun, 04 Dec 2022 22:57:58 +0000 https://harikaisfikirleri.com/?p=14403

Evde Para Kazanmanın Yolları

Geçinmenin, yeteneklerinize uygun bulmanın ve para kazanmanın oldukça zorlaştığı günümüzde insanlar evden para kazanmanın yollarını araştırıyorlar. Sabah alarm kurmadan, dikte veren bir patron olmadan çalışma fikri çoğu kişinin hayallerini süslüyor. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte evden para kazandıran işler hayalden öte gerçeğe dönüşüyor. Veriler gösteriyor ki 2018 yılında Türkiye’de 1,2 milyon kişi evden çalışarak para kazanıyor ve bu rakamın 2023 yılında 8,5 milyon kişiye kadar ulaşması öngörülüyor. Kim evinden, oturduğu yerden para kazanmak istemez ki? Ancak tabii ki de evde para kazanmak da kolay ya da emeksiz değildir. Bu şekilde de ancak çok emekler vererek para kazanabilirsiniz. Ancak sevdiğiniz ve yeteneğinize uygun işler yaptığınızda eminiz ki çok zevk alacaksınız. Şimdi gelin bu işlerden en popüler beş tanesine göz atalım.

1- Metin Yazarlığı

Günümüzün yükselmekte olan alanlarından olan metin yazarlığı, evden para kazanmak isteyen ve aynı zamanda okumayı, yazmayı ve araştırmayı sevenlerin keyifle yapabilecekleri ve para kazanabilecekleri bir koludur. Pek çok marka, kurumsal web siteleri ya da kurumsal bloglar için güncel metinler yazabilirsiniz. Metin yazarı olmak istemeniz halinde bu alanda sertifika alabileceğiniz kurslar olduğunu göreceksiniz. Bu kurslara katılıp eğitiminizi alıp sertifika sahibi de olabilirsiniz. Kariyer sitelerinde yapacağınız “metin yazarlığı”, çevrimiçi içerik tarzı aramalar sizi ihtiyaç sahipleri ile buluşturacaktır. Metin yazarlığı size ilk başlarda cüzi miktarda bir ek gelir kazandırıyor gibi gelebilir. Ancak yaptığınız kaliteli ürünlerle iyi referanslar edindiğiniz zaman ortalama ücreti saatlik 1000 kelime için 15-20 Amerikan doları arasıdır.

2- Çevirmenlik

Yabancı dil bilmenin avantajları saymakla bitmez ancak en büyük avantajlarından biri size evinizden para kazandırabiliyor olmasıdır. Blog çevirileri, ürün tanıtımları, güvenlik düzeyi yüksek belge çevirileri gibi çeviriler yaparak gerek özel sektör işleri gerekse büyük firmalar ya da resmi kuruluşlar için geniş bir alanda çeviriler yapabilirsiniz. Her dilde çeviri yapabilirsiniz. Ancak biz dünya dili olan İngilizceyi ele alırsak çeviri fiyatları farklılık gösterebilmekle birlikte standart bir metin çevirisi için 100 sözcüğe kadar 3 ila 5 Amerikan doları arasında bir miktar kazanmak mümkündür. Ancak bu miktarlar deneyim ve referansla doğru orantılı olarak artacaktır.

3- Grafik Tasarım

Evden grafik tasarım yaparak para kazanabilmek için grafik tasarımı eğitimi almış olmanız bir avantaj olmakla birlikte zorunluluk değildir. Ancak mutlaka bir tasarım yeteneğine sahip olmalısınız. Bir firma logosundan tutun bir derginin mizanpajına kadar tasarım gerekli bir şeydir. Bu için tasarım yazılımlarından en az birini (Adobe Photoshop, Illustrator vb.) tercihen birkaçını iyi derecede kullanmanız gerekir. Bunun için ise internetten ücretsiz eğitim alabilirsiniz. Bu alanda kazanabileceğiz parayla ilgili net bir rakam vermek biraz zordur çünkü yeteneğinize, referansınıza ve bir çok şeye göre rakamlar değişebilir. Ancak örneğin bir logo tasarımıyla 30 Amerikan doları kazanarak başlayabilirsiniz.

4- SEO Uzmanlığı

Seo İngilizce “Search Engine Optimization” kelimelerinin kısaltmasıdır. Bu da Türkçede arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. SEO, web sitelerinin arama motorlarında daha çok ve daha üst sıralarda görüntülenmesini sağlamak için yapılan çalışmalardır. SEO uzmanlığı analitik düşünme becerisi gerektiren işlerdendir ve gerek ülkemizde gerekse yurtdışında oldukça popülerdir. SEO uzmanı olabilmek için çevrimiçi sertifikalar alabileceğiniz kurslar vardır. Bu sertifikaları alarak hem kendinizi bu konuda daha öne çıkarırsınız hem de bu sertifikalar işverenlere yapacağınız konusunda güvence sunar. Yine evden yapacağınız her işte olduğu gibi deneyim ve referans şart olmakla birlikte bir SEO uzmanı saatte ortalama 20-30 Amerikan doları kazanmaktadır.

5- Programcılık

Bilgisayar programcılığı son yılların en popüler işlerinden olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Böyle bir beceriniz varsa halihazırda bir işte çalışıyor olsanız bile bu alanda ek bulup evinizden ek gelir elde edebilirsiniz. Şunu açıkça diyebiliriz ki esnek çalışma modelinin en iyi uygulanabildiği alan yazılım geliştirme alanıdır. Birçok sanal sitelerinde acil tamamlanması gereken bulabilirsiniz. Bir de üstüne yabancı dil biliyorsanız yeteneğinizle uluslararası alanda da paralar kazanabilirsiniz. Yine diğer işlerde olduğu gibi programcılıkta da deneyim ve referansla işin geliri artmakla birlikte başlangıç ve küçük işler için ortalama kazanç 50 Amerikan doları civarındadır.

]]>
İnternetten Para Kazanmak İçin Ne Satabilirim? https://harikaisfikirleri.com/internetten-para-kazanmak-icin-ne-satabilirim/ Sun, 04 Dec 2022 22:56:04 +0000 https://harikaisfikirleri.com/?p=14400 İnternetten Para Kazanmak İçin Ne Satabilirim?

İnternetten yapılan alışveriş Türkiye’de son 10 yılda yüzde 900 artış göstermiştir. 82 milyon nüfuslu Türkiye’de 59 milyon insan aktif internet kullanmaktadır ve internetten alışveriş yapma oranı ise yüzde 67’dir. Bundan 10 yıl önce hayal gibi görünen bu durum günümüzde çok sıradan bir olay halini almıştır. Bu durum tabii ki de en çok ürün satmak isteyenleri ilgilendirir. Potansiyel müşteriler artık mağazalara, dükkanlara gelmek yerine telefon başında alışverişini yapıyorlar ve ürün satmak isteyenler de onların ilgisini oralarda çekmeye çalışıyor. Hepsinin en çok cevabını aradığı soruların başında ise internetten ne satabilirim? Sorusu geliyor. Biz de bu yazımızda internette en çok satılan ürünlerden bahsederek bu soruya cevap vermeye çalışacağız. Gelin beraber bu ürünlere göz atalım.

1- Kadın Giyim

Araştırmalar gösteriyor ki internetten alışverişi en çok kadınlar yapıyor. Zaten alışveriş denince akla hemen kadınlar gelir. Kadınların internette en çok satın aldığı ürünlerin başında ise şüphesiz kadın giyim ürünleri geliyor. Sürekli değişen ve dönüşen moda, insanlara, bilhassa kadınlara hep yeni ve farklı ürünler sunuyor ve bu ürünleri satın almaları konusunda onları teşvik ediyor. Bu da internet satışında kadın giyim ürünlerini en çok satan ürünlerin başına yerleştiriyor. Siz de bu ürünleri satarak güzel kârlar elde edebilirsiniz.

2- Hazır Yemek

Türkiye nüfusunun yüzde 43,9’u çalışıyor. Çalışan insanların da günlük çalışma saatleri ortalama 6 ila 12 saat aralığında değişiyor. Bu yoğun tempoda insanlar artık yemek yapmaya vakit ayıramıyorlar ve çoğu zaman hazır yemek sipariş ediyorlar. Doğrusu, sadece çalışanlar değil öğrenciler, ev hanımları vs. de artık internetten hazır yemek sipariş ediyor. Kim arada kendini şımartıp tek tıkla sıcacık yemek yemek istemez ki? Bu istekler doğrultusunda hazır yemek sektörü de büyümeye devam ediyor. İnternetten ne satabilirim diyenlere verilebilecek en güzel cevapların arasında yazımızda bahsettiğimiz gibi hazır yemek geliyor.

3- Telefon Aksesuarları

Günümüzde sanki vücudumuzun bir parçası gibi yanımızdan ayırmadığımız telefonlarımızın aksesuarları da bizim için çok önemlidir. Bu yüzden internette satışı en yüksek ürünlerden biri de telefon aksesuarlarıdır. Telefon aksesuarları şarj aletleri, telefon kılıfları, ekran koruyucuları vs. içine kapsar. Sektör için kâr marjı her bir ürün için ortalama yüzde 100’ün üzerindedir. Ayrıca bu alan tecrübe ve sermaye de gerektirmediği için sizlere yüksek gelir ve düşük risk sağlayacaktır.

4- Kitap, Film, Müzik ve Oyunlar

Türkiye’de internet üzerinden en çok satılan ürünlerden bir diğeri de kitap, film, müzik ve oyun kategorilerinde bulunan ürünlerdir. Araştırmalar gösteriyor ki Türkiye’de internetten alışveriş yapanların yüzde 92’si alışveriş sepetlerine kitap, film, müzik ve oyun ve benzeri genel kültür arttırıcı ürünleri eklemeyi tercih etmektedir. Sizler de her geçen gün satışları artan bu ürünleri internet üzerinden satarak gelir elde edebilirsiniz.

5- Kişisel Bakım ve Makyaj Ürünleri

Güzel, bakımlı ve sağlıklı görünmenin bu denli önemsendiği günümüzde internetten satabileceğiniz ürünlerin arasında kişisel bakım ve makyaj ürünlerinin olması sizi şaşırtmış olmamalıdır. İnsanlar her geçen gün dış görünüşlerine daha da önem veriyorlar ve bunun için ürün satın almaktan da çekinmiyorlar. Siz de bu alanda ürünler satarak çok kolay müşteri bulabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

]]>
2023 Yılında En Çok Para Kazandıracak İş Önerileri https://harikaisfikirleri.com/2023-yilinda-en-cok-para-kazandiracak-is-onerileri/ Sun, 04 Dec 2022 22:53:00 +0000 https://harikaisfikirleri.com/?p=14397

2023 Yılında En Çok Para Kazandıracak İş Önerileri

Geçinmenin bu denli zorlaştığı bir çağda her çalışan emeğinin karşılığını kat ve kat almak istiyor. Bu yüzden çalışma hayatına başlamadan önce herkes para kazandıran fikirlerini araştırıyor. İnternette en çok aranan sorulardan biri olan 2023 yılı için para kazandıran önerileri sorusuna bu yazımızda cevap vereceğiz ve sizler için yedi farklı para kazandıran kolundan bahsedeceğiz. Gelin bu işlere beraber göz atalım.

1-E-Ticaret

Son yıllarda yapılan en büyük girişimler her zaman e-ticaret alanında olmuştur. Bilhassa pandemi sürecinde patlama yaşayan e-ticaret alışverişi dolayısıyla girişimciler bu alana yöneliyor. Aynı zamanda insanlar artık çok yoğun oldukları için gün geçtikçe alışverişi ayrılan süre azalıyor ve alışveriş alışkanlıkları değişiyor. Bununla birlikte insanlar mağazalarda saatlerce vakit harcamak yerine internetten alışveriş yapmayı tercih ediyorlar. Bu ilgi tabii ki de e-ticaret alanındaki fikirlerini popüler hale getiriyor ve arayanlara para kazandıran fikirleri sunuyor. Siz de popüler olan bu alana yönelerek 2023 yılında güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

2- Müteahhitlik

Para kazandıran fikirleri denince müteahhitliğin ilk akla gelen kollarından biri olması şaşılacak bir durum değildir. Müteahhitler genelde kentsel dönüşüm kapsamına girebilecek konutları yenilerler ve yaklaşık 3-4 milyon liraya mal edilen bir apartman için 400-500 bin lira gibi bir para harcayarak apartmanı bitirirler. Tabii ki her kolunda olduğu gibi müteahhitliğin de zorlukları olsa da elde edilen kâr düşünüldüğünde müteahhitlik 2023 yılı en çok para kazandıran fikirleri listesine sağlam bir giriş yapar.

3- Güneş Enerjisi Santrali

Güneş enerjisi santralleri son yıllarda devlet desteği ile birlikte en çok para kazandıran işler arasına gösterilir. Yıllar boyu devam eden bir nakit geri dönüşü ile yeni kurmak isteyenlerin ilgisini çekmektedir. Yenilenebilir bir enerji kaynağı olan güneş yavaş yavaş sonu gelen fosil yakıtların aksine geleceğin en çok tercih edilen enerji kaynağı olma yolunda ilerlemektedir. Sizler de bu alanda yapacağınız bir işle yıllar boyu devam edecek olan nakit gelir elde edebilirsiniz.

4- Mobil Uygulama Geliştirme

Yaşadığımız çağa teknoloji çağı destek yalan söylemiş olmayız. Alışverişlerimizin çoğunu e-ticaret aracılığıyla yaptığımız, eğitimimizi bile bir ekranın arkasından aldığımız, telefonlarımızı adeta vücudumuzun bir parçası olarak gördüğümüz bir ortamda telefonlarımızdaki uygulamalar bizim için artık en yakın arkadaşımız gibi olmuştur. Durum böyle olunca ister kendi mobil uygulamanızı geliştirin isterseniz de bir şirket adına çalışan bu size çok gelir sağlayacaktır. Üstelik ülkemizde bu işi yapan fazla kişi olmadığı için öne çıkmanız da çok zor olmayacaktır.

5- Bebek Ürünleri Mağazası

Türkiye’de 5 milyona yakın 0-5 yaş arası nüfus olduğu tahmin edilmektedir. Nüfusun da sürekli artığı göz önünde bulundurulduğunda bebek mamaları, kıyafetleri, eşyaları ve bebek oyuncakları imalatı ve satışı her zaman en kârlı kollarından olmaya devam etmektedir. İşinizi stratejik ve güzel bir şekilde konumlandırabilirseniz sizin için kârlı bir gelir kaynağı olacaktır.

6- Organik ve Yöresel Gıda Satışı Yapmak

Son zamanlarda içerisinde koruyucu madde bulunan paketli gıdalar ile birlikte ortaya çıkan sağlık sorunları artmaktadır ve insanlar bu konuda daha da bilinçlenmeye başlayıp organik ve yöresel gıdalara yoğun bir talep oluşturmaktadır. Durum böyle olunca özellikle organik ve yöresel ürün satışı yapan internet siteleri yoğun ilgi görmektedir. Siz de bu işi yaparak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

7- Fitness Salonu

Sağlıklı ve fit görünmenin oldukça önemsendiği son yıllarda fitness salonları da en gözde mekanlar haline gelmiştir. Obezitenin ve kilo ile alakalı diğer sağlık sorunlarının da hızla artması fitness salonlarına olan ilgiyi artırmıştır. Siz de bu konuda bir işe başlayarak gelir elde edebilirsiniz. Ancak önemli olan üye toplayabilmektir. Bunun için de reklam ajansları profesyonel anlamda size yardımcı olacaktır.

]]>