Evden Ne Üretebilirim?

İçindekiler Tablosu

Evden Ne Üretebilirim?

Sizler de evinizde sürekli boş vakit geçirmekten sıkılmadınız mı? Sizlere bu konuda yardımcı olabilmek için yazılarımızı takip edebilirsiniz. İçinde bulunduğumuz bu zorlu zamanlarda, yani kişilerin özellikle de kadınlarımızın evden çalışma, evden üretim yapma konusunda birçok çaba sarf ettiğini görmekte, şahit olmaktayız. Bu konuda ilk önce evden çalışma, evden üretim yapma nedir? Kısmına değinmemiz gerekmektedir. Evden çalışma genelde kadınlarımızın kullandığı fakat bu pandemi döneminde erkek ve hatta gençlerin bile kazanç sağlama yollarından biri haline gelmiştir. Bireylerin evden çaba sarf ederek telefon, bilgisayar kullanarak ve el emeklerini kullanarak yaptıkları, ürettikleri ve bazen de çeşitli büyük firmalarla iş birliği halinde satış yapmalarıyla kazanç sağladıkları bir iş fikridir.

Gelelim asıl konumuza, evden ne üretebilirim?

1-) Evden birçok şey üretmek mümkündür. Geçmişten bugüne gelen halen de popüleritesini  kaybetmemiş bir alan olan dikiş konusu bu alanda değerlendirilebilir. Dikiş veya terzilik çoğunlukla kadınlarımızın yaptığı bir meslekti. Fakat artık bu genel yargı ortadan kalkmış ve artık erkekler de dikiş dikmeye merak salıp bu alanda eğitim almaya başlamışlardır. Kısacası dikiş dikmek artık toplumdaki neredeyse her bireye hitap eder bir konuma gelmiştir.

Evden Ne Üretebilirim; Evden dikiş dikerek para kazanmanız için öncelikle işinizi görecek bir dikiş makinesine ihtiyacınız vardır. Dikiş makineleri geçmişten şimdiki zamana çok büyük değişme ve gelişim göstermiştir. Yapacağınız iş küçük veya büyük desenler, yazılar, figürler, logolar vs. içeriyorsa son zamanlarda çıkan dikiş makineleri sizlerin işinizi daha kolaylaştıracaktır. Fakat daha basit işler yapmayı yani küçük tamiratlar, çok incelik istemeyen dikiş işleri gibi işler düşünüyorsanız yeni makine almanıza gerek bile kalmayacaktır. Çoğumuzun evinde bulunan bu küçük makineler sizlere evden çok güzel paralar kazandıracaktır.

Dikiş denilince akla çoğunlukla kıyafet dikmek, kıyafetlerde oluşan sorunları tamir etmek gelmektedir. Fakat bu alanda sadece kıyafet dikerek, kıyafet tamir ederek kazanç sağlamaktan fazlası bulunmaktadır. Gelelim bu kısma, elinizde bulunan fazla kumaşları, kullanmadığınız eski kıyafetlerin kumaşlarını değerlendirip hem geri dönüşüm yapabileceğiniz hem de kazanç elde edebileceğiniz çok avantajlı bir alan olarak toka dikimini örnek verebiliriz. Şu anda genç kızlarımızın çoğunun saçında, kolunda ve çantasında renk renk, desen desen kumaşlarla dikilmiş tokalar yer almaktadır. Bu tokalar az maliyetli olup gayet güzel fiyatlara satılmaktadır. Sizler de evden bu şekilde üretim yapıp kazanç sağlayabilirsiniz.

2-) Ben ellerimi çok iyi kullanırım, küçük malzemeleri çok iyi düzenleyip birleştirebilirim diyorsanız evden takı yaparak para kazanmak size göre çok iyi bir iş, iyi bir gelir olabilir.  Toptancılardan cüzi miktara edineceğiniz malzemelerle evde küpe, kolye, yüzük, bileklik, halhal ve daha birçok takıyı evde üretebilir, çeşitli sosyal mecralarda reklamını yaparak hatta buna ihtiyaç duymadan etrafınızdaki tanıdıklarınıza satabilir, pazarlarda tezgâh açabilir veya bir tuhafiye, takıcı gibi iş yerleri ile anlaşıp satışını yapabilirsiniz.

3-) Çoğu kadınların bildiği, geçmişte birçoğumuzun annesinin de yaptığı iğne oyası. Her bir deseninde onlarca emek olan o harikulade eser iğne oyası, genellikle yazma kenarlarına incecik bir iğne ile yapılan bu eser evlerde en sık üretimi yapılan eşyadır. Edineceğiniz bir iğne ve iplik ile el becerinizi birleştirerek çok güzel eserler ortaya çıkartabilirsiniz. Kendinizi geliştirip sadece yazma kenarına iğne oyası yapmakla kalmayıp bu iş, üretim fikrini daha da geliştirilebilirsiniz.

4-) Evde üretebileceğiniz diğer uğraşlardan daha az yoracak ve daha fazla keyif verecek bir üretim fikride örgü olmaktadır. Tuhafiyelerden temin edeceğiniz birkaç yün iplikle evde çeşit çeşit örgü yapabilirsiniz. Kendinize, bir dostunuza, sevdiğinize kısacası istediğiniz herhangi birine bir kazak, eldiven, şapka, süveter, atkı; kolye, küpe, yüzük, toka gibi çeşit çeşit eşya, malzeme üretebilirsiniz.

5-) El işi olarak adlandırdığımız çalışmalardan sonra elbette gıda üzerine yapacağınız üretimlerle evde para kazanmak mümkündür. Evde rahatlıkla üretebileceğiniz, en doğalından tereddüt etmeden tüketebileceğiniz sebze ve meyveler. Çoğunuzun bildiği üzere meyve ve sebzelerin nerdeyse hepsinin çekirdeği kendi tohumu. Evde tükettiğiniz meyve ve sebzelerin çekirdeklerini, çeşitli satış yerlerinden temin edeceğiniz saksı ve toprak ile hatta toprağı satın almayıp bahçenizden edinerek de meyve ve sebze üretimini yapabilirsiniz. Çekirdekten yetiştirmek zor gelirse tohumlarını da satın alıp evde meyve veya sebze üretimi yapabilirsiniz. Ayrıca üretimle kalmayıp ürettiğiniz meyve ve sebzelerin çöplerini, kabuklarını yine üretim yaptığınız toprağa ekerek hem toprağınıza gübre yapmış hem de doğaya daha az zarar vererek geri dönüşüm yapabilirsiniz. İşte bu şekilde evinizin hem giderini azaltmış olacaksınız hem doğaya daha az zarar verip geri dönüşüm yapmış olacaksınız hem de evden üretim yapmış olacaksınız.

6-) Evden üretilip satılacak hamur işleri, mantılar, meze çeşitleri, kurabiyeler ve pastalar ile evden üretip para kazanmanız mümkündür. Ayrıca bu işi sosyal medya ile aranız iyiyse geniş çevrelere duyurarak büyütmeniz de olasılıklar dahilindedir. Şu an iş hayatında olan pek çok kadın evlerinde yemek yapmaya fırsat bulamıyor, sürekli fast food gibi hazır ürünlerden de beslenmek istemeyen pek çok kesim bulunmamaktadır. Bunun bir fırsat haline çevirip ev yemekleri ve mezelerle kendinize iş imkânı yaratabilirsiniz.

7-) Evden üretebilecek diğer bir üründe çanta yapıp satmaktır. Çanta yapımı ile ilgili birçok kurs bulunmakta olup bu kurslardan birine katılarak çeşit çeşit çanta dikip satabilirsiniz. Sosyal medya kullanımı bu tarz işlerde geniş çevrelere ulaşmak için oldukça önemli olmaktadır. Bu nedenle açacağınız sayfaların katılımcı sayılarını arttırma yollarını öğrenerek kendinize yeni işler yaratabilirsiniz.

😎 Bez bebek dikerek evden para kazanmanız mümkündür. Bunun için çeşitli kurslarda bulunmakta olup ister kurslardan isterseniz internette yer alan videolardan bu işle ilgili ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Örgü konularında kendinize güveniyorsanız organik oyuncak sektörünün öneminin vurgulandığı günümüzde bu işten para kazanmanız mümkündür.

9-) Evde yapılabilecek üretimlerden biride sabun üretip satmaktır. Hem hediyelik olarak satabileceğiniz bu ürünleri hem de evsel kullanım için değerlendirebilirsiniz. Sabun üretimi için çok büyük alanlar gerekmemekte olup gerekli ekipman ve sabun hammaddelerini temin ederek çeşitli kalıplarda sabun üretebilirsiniz. İsterseniz ürettiğiniz sabunları doğum günü hediyeliği ya da nikah veya düğün gibi organizasyonlarda verilecek hediyeler şeklinde de tasarlayabilirsiniz.

Bu şekilde evde geçirdiğiniz vakti hem daha verimli şekilde değerlendirmiş olacaksınız hem de kendinize, evinize, ailenize, etrafınıza katkı sağlamış olacaksınız.

Evden Ne Üretebilirim

Related Posts

Bir cevap yazın