Evde Ne Üretip Satabilirim?

Evde Ne Üretip Satabilirim?

Evde geniş bir zaman dilimine sahip olan ve bu durumu pozitif yöne çevirmek isteyenler arama motorlarında evde ne üretip satabilirim sorusuna uygun cevaplar aramaktadır. Sabit bir işe sahip olmayanlar, ek gelir elde etmek isteyenler, evde hobi olarak tasarladıkları ürünleri satmak isteyenler derken çok geniş bir yelpaze halini alan ev yapımı ürünler ekonominize can katarken size de eğlenceli anlar sunarak sıkıntı ve monotonluğu hayatınızdan çıkarmaktadır.

Ev Yapımı Ürünler Üretme Fikri Nedir?

Şüphesiz son on yıldır teknolojinin akıllı cihazlarla hayatımıza girmesi ve e- ticaret ile internetten satışlar olumlu yönde etkiledi. Evden bir şeyler yapmak ve onu konumu nerede olursa olsun kargo şirketleri aracılığı ile satışa sunmak ev yapımı ürünler üretme fikrinin somut aşamasıdır.

Evinizin sadece ufak bir kısmını kaplayacak, aslında bir nevi hobi çalışması da sunacak bu ürünleri beğenen insanlara ulaştırmak ve bu durumdan gelir elde etmek ilk başlarda kulağa inandırıcı gelmese de akıllı cihazlarda bulunan popüler sosyal medya uygulamaları ile gerçeğe dönüştü. Özellikle milyarlarca kullanıcısı bulunan Facebook, Instagram, Twitter, Youtube başta olmak üzere pek çok uygulama üzerinden ürünlerinizi satabilme imkânı çok rahat ve kolay bir şekilde gerçekleşti. Pek çok insan bu satış işlemlerini almak ya da satmak olarak deneyimledi ve memnun kaldı, durum böyle olunca diğer insanlar da kendisine güvenerek evde ne üretip satabilirim sorusunu sormaya başladı.

Evden Satış Yapmak Neden Tercih Edilir?

Evden bir şeyler üreterek satış yapmak oldukça karlı bir ticarettir. Bu konunun artıları kendi merkezinde birikmiştir. Örneğin; yer/mekân ücreti ödememek, yüksek oranda vergi ödememek, büyük teslimatlar değil de kendi el becerinize dayalı istediğiniz saate çalışabilme imkânı duymak, evde boşa giden zamanı pozitif bir şekilde değerlendirmek, ev ekonomisine ciddi oranda katkılar yapmak tercih nedenlerinden birkaçıdır.

Evden Bir Şeyler Üreterek Ne Kadar Gelir Elde Edebilirim?

İnsanlar bir işi ciddi bir şekilde yapmaya karar verdiklerinde ilk akıllarına gelen kesinlikle elde edecekleri gelir olmaktadır. Bir şeyler üretebilirim ancak ne kadar getirisi olur ya da zarar eder miyim sorusu ister mağaza ister el emeği herkesin şüphe duyacağı ve endişe edeceği konular olmaktadır. Ancak bu olayı değerlendirirken başka açılardan sizlere örnek vererek açıklamaya çalışalım;

Bir el beceriniz var ve bunu açığa çıkarmak, üzerinden satış/gelir elde etmek istiyorsanız. Burada elde edeceğiniz geliri hesaplarken;

 • Malzeme
 • İşi yapan kişi yani emek
 • Reklam gideri
 • Satış yapma oranınız

Gibi durumları gözden geçirerek ortalama bir fiyat çıkarabilirsiniz. Örneğin; yapacağınız ürün el işine dayalı bir örgü bebek olsun. Sadece boncuk, örgü ipi ve iğne kullandınız. Bu malzemeleri kaliteli ancak uygun olacak şekilde tedarik etmelisiniz. Ayrıca ürünü kendiniz mi yapacaksınız yoksa ücret ödeyeceğiniz ekstra bir yardım alacak mısınız? Bu işlere başlarken herkes gibi sizin de ciddi bir reklam gideriniz olacaktır. Bir sosyal medya uygulaması için reklam ne kadara verilir gibi araştırmalar yapmalı uygun bir şekilde reklamınızı yapmalısınız. Ardından gelen isteklere hızlıca cevap vermeniz halinde elde edeceğiniz gelir günlük 500 TL ile aylık 5 bin TL üzeri olabilir.

İşe ayıracağınız zaman, işinizi özenli yapmanız, ihtiyaçlara cevap verme tarzınız, uygun adımları atmanız gelirinizi aylık 30 bin TL üzerine de çıkarabilir. Ne sattığınız ve nasıl sattığınız geliri hesaplarken düşünmeniz gereken konudur.

Evden Üretim Yapmanın Sermayesi

Pek çok insan günümüzde e-ticaretin nimetlerinden faydalanmakta daha hızlı bir şekilde ciddi kazançlar elde etmektedir. Peki, bu işte gider durumu, olması gereken sermaye durumu nedir?

Evde ne üretip satabilirim sorusu yapmak istenilen işe mevcut durumun müsaitliği ile ilişkilidir. Evde bir şeyler üretmek sanılanın aksine pek fazla sermayenin olmasına gerek duyulmayan bir sektördür. İlk siparişlerinizi karşılamak adına hizmet vermek istediğiniz ürünün malzemelerini satın alacak, sosyal medyada sizin tanıtımınızı yapacak reklam gideri oluşturmanız yeterli olacaktır. Sonraki siparişleri elde ettiğiniz gelir ile devam ettirir ve kara geçebilirsiniz.

Evde Ürün Üretme ve Satma İşlemini Herkes Yapabilir mi?

Bir şeyler üretme ve satma konusunda kendinize güvenmeniz ve bir el beceriniz olması bu işi yapabilmenin ilk koşuludur. Ortaya çıkaracağınız ürünü sıfırdan yaratmak, mucit olmanıza gerek duyulmayan bir sektördür e-ticarette ürün satışı yapmak yapmanız gereken tek işlem bu işlemi yapabiliyor olmanıza inanmak, kendinize güven duymak, olumsuz yorumlardan kaçınmak, dürüst ve güvenilir bir şekilde bu işlemi yaptığından müşterilerinizi haberdar etmektir. (örneğin; ürün satış sayfanızın vergilendirmesini yapabilirsiniz, çok cüzi fiyatlara yapılan bu işlem insanların size güvenmesini sağlar.) Kaliteli, özgün bir şekilde üretim yaptığınız ürünleri hızlıca alıcısına postalayan herkes bu işi evde rahat bir şekilde yürütebilir.

Evde Satış Yapmak Karlı mıdır?

Ev yapımı ürünler nerede olursanız olun e-ticaret seçenekleri ile alıcılarına ulaşabilen ürünlerdir. Sadece e-ticaret olarak da değil yaptığınız ürünleri market, Pazar vs alanlarda da satabilirsiniz. Hemen hemen her yerde bu tarz ürünlerini satabileceğiniz alanlar bulabilirsiniz. Ürün ortaya çıkarma giderinin oldukça düşük olduğu bir sektörde satış yapmak elbette karlıdır.

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre evden ürün yapan satan kimselerin en az aylık 5.000 TL gelir elde ettiği bilinmektedir. Üstelik araştırmaya katılan kimseler evde hobi olarak başladıkları bu ürünleri üretirken çok az zaman harcadıklarını da söylemektedir. Evlerine katkıda bulunmak isteyenlerin kesinlikle başarılı olacakları bir mecradır.

Evde Ne Üretebilirim?

Evde ne üretip satabilirim diye düşünüyorsanız size vereceğimiz birkaç tavsiye şu şekilde olacaktır;

 • Ev yapımı gıda ürünleri (peynir, reçel, salça, zeytin, turşu vs.)
 • Ev yapımı hobi, aksesuar, tasarım ürünleri (kitap ayıraçları, sunum tepsileri, fincan takımları, t-shirtler, çerçeveler,)
 • Ev yapımı oyuncaklar (bez bebekler, tasarım pelüş oyuncaklar)
 • Mum ve benzeri aydınlatma ürünleri (mumluklar)
 • Özel gün ve geceler için tasarım ürünler (nişanlık pleksi ürünler, şekerlikler, balonlar, şamdanlar vs.)
 • Ev yapımı giyim ürünleri (şapkalar, elbiseler, örgü hırka vs.)
 • Ev yapımı temizlik ürünleri (sabunlar, deterjanlar, sıvı sabunlar vs.)

Evde Ürettiğim Ürünleri Nasıl Satmalıyım?

Ev yapımı ürünleri satmak için günümüzde en çok tercih edilen yer sosyal medya uygulamalarıdır. Sosyal medya uygulamaları kazanç elde etmenizde sizlere ayrıntılı fırsatlar sunmaktadır. Instagram, Facebook, Twitter, hepsiburada, n11, trendyol, morhipo daha birçok uygulama ürünlerinizi satmak için kullanabileceğiniz avantajlar sunmaktadır. Bunların yanı sıra doğrudan satış yapmak istediğinizde market, pazar en yaygın seçenektir. Önemli olan sizin tercih kanalınızı seçmenizdir.

Evde yaptığınız ürünleri satışa çıkarmadan önce eğer e –ticaret işlemleri kullanacaksanız kendinize bir banka hesabı açmalısınız. Ardından belirlediğiniz bir sosyal medya uygulaması üzerinden nasıl satış yapacağınızı araştırmalı, bir hesap açmalı, ürünlerinizin görsellerini ve bilgilerini paylaşarak sayfanızın reklamını vermelisiniz. Reklam sonrası müşteriler sayfanıza gelecektir. Sayfanızın güvenli olması adına bir vergi işlemi yapabilir bu durumu da sayfanızda paylaşabilirsiniz. Müşterilere ev yapımı ürünler hakkında bilgi paylaşımı yapıp ardından sipariş oluşturmalısınız. Sipariş için ortaya çıkan tutarı müşteri ile paylaşıp ödeme yapmasını istemeli ardından işleme geçmelisiniz. Kapıda ödeme seçenekleri de sunabilirsiniz. Bu tamamen size kalmıştır. Ödeme işlemlerinin ardından ürünü hızlıca hazır hale getirmeli ve müşterinize ulaştırmalısınız.

Evden satış yapmanın tüm detayları bu şekilde olmaktadır. Hızlı üretim, sorunsuz bir iletişim aracı kullanma, karşılıklı empati ve güven duyma size tahmin ettiğinizden fazla kazanç sağlayacaktır.

Related Posts

Bir cevap yazın