Etsy Nedir ve Nasıl Satış Yapılır?

Teknolojinin yaşamımıza derinden nüfus ettiği bugünlerde çevrimiçi olarak para kazanmak gittikçe yaygınlaştı ve kolaylaştı. Dünyanın herhangi bir yerinde, istediğiniz her an ulaşabileceğiniz birçok çevrimiçi mecrada hem boş zamanlarınızı kazançlı değerlendirmeniz hem de beğendiğiniz bir ürüne hiç sıkıntısız ulaşmanız mümkün. Bu küresel sitelerden biri Etsy dir.

Etsy Nedir ve Nasıl Satış Yapılır?

Etsy; dünya çapında bir ağda kendi ürettiğiniz ve tasarladığınız ürünleri çeşitli üretici ve tüketicilerle buluşturan, sektörde etkin konumda olan pazar lideri mağaza platformudur. Etsy mağazası üzerinden satış yapabilmek için satıcı kısmından üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra mağazanızı oluşturmaya hazır olursunuz. Satıcı olmak için herhangi yasal bir şirket kurmanıza gerek yoktur. ABD dışında iseniz size ait olan banka veya kredi kartı bilgisi girmeniz yeterlidir. Ardından mağazanız için arka plan, afiş, logo gibi görsel bilgilerinizi tasarladıktan sonra ürünlerinizi yükleyip satışa başlayabilirsiniz.
Etsy’ de Hangi Ürünleri Satabilirsiniz?Mağazanızda size ait tasarlanmış ürünler ile 2.el ürünleri satmanız ve para kazanmak mümkündür. Aşağıdaki kategorilerde Etsy mağazası oluşturabilirsiniz. Bu kategoriler dışında ürün satılışı yapılması yasaktır.
1.El Yapımı Ürünler
2.Sanatçı Malzemeleri (Yeni veya 2.El)
3.Parti Malzemeleri
4.Vintage Ürünler
1. El Yapımı Ürünler: Mağazanızda kendi ürettiğiniz size ait tasarımınız olan el yapımı ürünler satabilirsiniz. Bu ürünlerin çeşitleri kendi yaratıcılığınıza kalmıştır. Kendi dikiş makinanızda diktiğiniz bir etek veya el örgüsü bir kazak yahut kapıya asılan herhangi bir kapı süsü tasarımınızı satışa çıkarabilirsiniz.
2. Sanatçı Malzemeleri: Bu kategori el yapımı ürünleri oluşturmak için kullandığınız yeni veya kullanılmış 2.el ürünleri mağazanızda satışa çıkarabilirsiniz. Örneğin örgünüzü ördüğünüz şişlerden birkaçını elden çıkarmak isteyebilirsiniz belki de paketi hiç açılmamış yeni akrilik boya setinizi mağazanızda satışa sunabilirsiniz.
3. Parti Malzemeleri: Bu kategoride çocuğunuzun doğum günü partisi için tasarlamış olduğunuz süslerden tutunda düğün davetiyesi tasarımınıza kadar her çeşit kutlama için el yapımı bir ürün satmanız mümkündür.
4. Vintage Ürünler: Bu kategoride ürün satışı yapabilmek için satacağınız ürünün en az 20 yıllık olması ön koşuldur. Belki dedenizden kalma eski bir halı veya 80’li yıllarda kullandığınız kot pantolonunuz bu kategoride el değiştirmeye aday olabilir.

Etsy ‘de Ne Kadar Para Kazanılır?

Etsy’de para kazanmak için tek sermayeniz; elinizdeki ürünlerinizdir. Dolayısıyla bu ürünleri en iyi şekilde görsel olarak öne çıkaracak şekilde listelemek, ön plana çıkan bir satıcı olmak ve oturduğunuz yerden yüksek meblağlara ulaşan satışlar elde etmek gerçekten çok kolaydır. Bunun için ürünlerinizi kaliteli şekilde fotoğraflayın ve ilgili ürünün kategorisinde diğer rakip mağazaların satış fiyatlarını inceleyin. Ürününüz için ortalama bir satış fiyatı belirledikten sonra kazanmaya başlayabilirsiniz. Etsy ise sizden ilk satışınız için çok ufak bir meblağ ücret talep eder. Bu konuda hiç endişelenmeyin; bu ücret, günümüz şartlarında 0,5 litre bir suyu satın alacak kadar tutarda bir meblağı geçmez. Daha sonra her satış yaptığınızda ufak bir komisyonu Etsy’e ödersiniz. Fakat bunun karşılığında Etsy sizin adınıza mağazanızın reklamını hem web sitelerinde hem de sosyal medya mecraları üzerinden gerçekleştirir. Her zaman, her sorununuza destek olan ofis temsilcilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca mağazanızı geliştirmek için gereken tüm bilgileri edindiğiniz eğitimlere de ek ücret ödemeden kolayca ulaşırsınız. Sistemde bulunan iki güvenlikli doğrulama sistemini kullanarak güvenli bir alışveriş
sistemine sahip olursunuz.Tüm bu özellikleriyle Etsy mağazası açmak ve sınırsız para kazanmak için bir mağaza oluşturmak hem çok kolay hem de çok karlı bir iştir. Yeteneklerinizi değerlendirmek için boşa zaman kaybetmeyin ve Etsy’i ziyaret edin.

Related Posts