E-ticaret, ticaretin sanal ortama taşınan haline denmektedir. Özellikle son 10 yıldır gelişen teknoloji, insanların zamanı daha değerli kılma istekleri, binlerce ürüne ve markaya sınır tanımadan kısa sürede ulaşma gibi birçok neden e-ticaretin önemini arttırmıştır. Birçok orta ve büyük işletmede varlığını sanal ortamda daha fazla belirgin hale taşımıştır. Birçok projenin başarılı olması e-ticaret faaliyetlerine yönelimi arttırmıştır. Günümüzde insanlar e-ticaret ile para kazanmak için yöntemler araştırmaktadır. Sermaye gerektiren ya da sermaye gerektirmeyen e-ticaret yöntemleri nelerdir bu yazımızda sizler için hazırladık.

E-Ticaret ile Para Kazanmak Nedir?

Plus size ürün satışı aslında bir e-ticaret yöntemidir. Bu yönteme göre önce hangi ürün/hizmetleri sunacağınızı, sermaye durumunuzu, ne kadar kar elde etmek istediğinizi ve hangi sektör üzerine bir yapacağınızı araştırmanız gerekmektedir.

E-ticaret sektöründe neredeyse her yıl binlerce yeni küçük ya da orta ölçekli şirket ortaya çıkmaktadır. Kobi olarak nitelendireceğimiz bu şirketler kar oranları ve sermayeleri küçüktür. Ancak etkili bir alanda faaliyet gösterirseniz kısa sürede kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Bunun için araştırmalarınıza yön verirken tüm sonuçları ciddi bir şekilde analiz etmenizde fayda vardır. E-Ticaret ile Para Kazanmak sandığınızdan daha kolay olabilir.

E-Ticaret ile Para Kazanmak Neden Tercih Edilir?

E-ticaret yöntemleri hem daha az maliyet gerektiğinden hem de kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşabilmenize yardımcı olur. Bugün teknoloji kullanım yaşı küçük yaşlara kadar düşmüşken internet üzerinde kolayca para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk faaliyet gösterdiğiniz alana yönelik bir web sitesi açmanızdır. Kurumsal firmalara özel olarak sunduğumuz e-ticaret kurumsal web sitelerini profesyonelce kurmak için firmamızın uzman kadrosundan faydalanabilirsiniz. Bu aşamadan sonra kurumsal web sitenizi aktif bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Örneğin; insanların hangi ürünlerinize daha fazla rağbet gösterdiğini anlamalı ya da sitenizin ziyaretçi grafiğini incelemelisiniz. Bu inceleme sonuçlarına göre sitenize yenilikler ve güncellemeler ile sürekli değişime ayak uydurmalısınız. Etkili web site yönetimleri E-Ticaret ile Para Kazanmak konusunda yardımcı olacaktır.

E-Ticaret ile Para Kazanmak Ne Kadar Kazandırır?

Plus satış ürünleri ile ne kadar kazanç sağlayabilirim diye sorular girişimciler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Bu duruma kesin bir yanıt vermek doğru değildir. Çünkü hangi alanda nasıl faaliyet göstereceğinizi önceden net rakamlarla açıklayamayız. Bunu bir örnekle açıklamamız gerekirse; X sektöründe faaliyet gösterdiğinizi farz edelim. Ne kadar kazabileceğinizi hesaplamamız için;

 • Bu sektörde faaliyet gösteren başka siteler var mıdır?
 • Ne kadar sipariş alıyorsunuz?
 • Siparişlerinizin size maliyeti nedir?
 • Bu ürün ve hizmetleri ne kadar fiyata satıyorsunuz?

Gibi birçok sorunun yanıtını bilmemiz gerekir. “Ne kadar köfte o kadar ekmek” atasözünde yolla çıkarsak ne kadar çok sipariş alır bu alanda kendinizi ispat ederseniz o kadar fazla kazanç sağlarsınız.

E-Ticaret Ürün Satışının Sermayesi Nedir?

E-Ticaret ile Para Kazanmak isteyenlerin merak ettiği bir başka konu bu işlere başlamak için sahip olunması gereken sermayenin ne kadar olacağı konusudur. Plus size ürün satışlarında sermaye her sektöre göre farklı olmaktadır. Örneğin; bir web sitesi üzerinde makrome anahtarlıklar yaparak kazanç

sağlamak istiyorsanız kısa dönemde elinizde bulunması gereken sermaye oranını şu şekilde hesaplayabilirsiniz;

 • Bir web sitesi açmak
 • Basit usul vergi başvurusu yapmak
 • İnternet sahibi olmak
 • İlk siparişler için en az 3-4 farklı renk makrome ipi
 • Farklı modeller için en az 100’ar adet anahtarlık, mıknatıs, isimlik vs. Almak
 • Paketleme poşetleri almak
 • Makas, bant, tarak, yazıcı ve bilgisayar satın almak
 • Kargo şirketi ile anlaşmak

Yukarıda bahsettiğimiz için eğer hiç malzemeniz yoksa en az 5.000 TL gibi bir sermaye gerekmektedir. Ancak bu her plus size işi için farklı olabilir. E-ticaret sitelerinde yapabilmek için (sıfır) sermaye gerektirmeyen işlerde bulunmaktadır.

E-Ticaret ile Para Kazanma Yolunu Kimler Tercih Edebilir ve Karlı mıdır?

E-Ticaret ile Para Kazanmak aslında herkes için uygundur. Çalışan ya da çalışmayan biri olmanız fark etmez. Ancak özellikle ev hanımları, emekliler, öğrenciler, uzun saatleri bulunmayan kişiler için uygundur.

Bugünlerde birçok insan e-ticaret yöntemleri ile evlerinde kazanç sağlamaktadır. Yaptığınız ve gösterdiğiniz performansa bağlı olarak en az 10.000 TL en fazla 100.000 TL hatta daha fazlasını kazanabilmeniz mümkündür. Ayrıntılı bilgi ve danışmanlık için hemen iletişime geçiniz.