Düşük Sermaye İle Para Kazandıran İşler

Düşük Sermaye İle Para Kazandıran İşler

Hemen herkes birine bağlı olmadan kendi işini yapmak ister. Sizde kendi işinizi yapmak istiyorsunuz ama sermayeniz az ise aşağıda size uygun düşük sermaye ile para kazandıran işleri görebilirsiniz.

1.Takı Yapıp Satmak

Takı yapıp satmak günümüzde daha çok ek olarak düşünülebilir. Ama farklı ve özgün tasarımlar yaparak sizde güzel para kazanabilirsiniz. Örnek verecek olursak daha önce çok görülmemiş modellerde kolyeler yapabilirsiniz. Bir başka örnekte ise teşbih yapımı sizin için iyi bir fikir olabilir. Hem teşbihin yapımı zahmetsiz hem de alıcısı ve meraklısı çok olan bir takıdır. Tüm bunları hallettikten sonra bu üretilen ürünleri nasıl satacağınızı düşünüyorsanız sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu sayede tahmin edemeyeceğiniz kadar çok müşteriye ulaşabilirsiniz.

2.Yaşam Koçluğu

Yaşam koçluğu yapmak son zamanlarda oldukça popüler olmuştur. İnsanlar günümüzde yoğun çalışma temposu ve aşırı stresle mücadele etmek zorundadırlar. Bu zor durumlarda insanların tavsiye alacağı, dertlerini anlatacağı birilerini bulmak bile neredeyse imkânsızdır. Çünkü her insan kendi derdiyle meşguldür. Bu durumda insanların dertlerini dinleyerek ve onlara motive edici konuşmalar yaparak insanlara yardımcı olabilirsiniz tabi bunun için özel hazırlanmış eğitim programlarına dahil olarak sertifikanızı almış olmanız gerekmektedir. Ayrıca yaşam koçluğu yapmak için her hangi bir eğitim seviyesine gerek yok. Sizde insan ilişkilerinde başarılı ve ikna etme kabiliyetiniz yüksekse bu tam size göre olabilir.

3.Organik Gıdalar Satmak

Günümüzde insanlar için gıdaların doğal ve güvenilir olması çok çok önemli bir konudur. Çünkü tüketim için üretilen birçok gıdanın içerisinde katkı maddesi bulunmaktadır. Bu katkı maddeleri insanların sağlığını tehdit etmektedir. İnsanlarda sağlığını korumak ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için organik gıdalara yönelmektedir. Sizde gidip köylerden veya organik üretim yapan insanlardan doğal, organik köy ürünleri alarak bunu şehirlerde satarak para kazanabilirsiniz. Bu ürünlere örnek olarak ise doğal peynir, yoğurt, yumurta gibi temel tüketim malzemeleri örnek olarak verilebilir. Eğer sizin de sermayeniz düşük miktarda ve ne yapabilirim diye düşünüyorsanız bu tam size göre olabilir.

4.Oyun Salonu Açmak

Her ne kadar klişe olsa da bu fikri günümüzde halen geçerliliğini korumaktadır. İnsanlar yoğun geçen günün ardından arkadaşlarıyla bir yerlere gidip vakit geçirmek ister. Alternatifler arasında birçok olanak bulunsa da en az para harcanabilecek ve zevkli vakit geçirmek için çoğunlukla oyun salonlarını tercih ederler. Sizde oyun salonu açarak düşük sermaye ile para kazanabilirsiniz.

5.Çocuk Yuvası Açmak

Günümüzde insanlar çok yoğun çalışmaktalar. Çocuklarına gün içerisinde çok fazla zaman ayıramamaktalar. Çocuklarının hem eğitimini sağlamak hem de kaliteli ve öğretici oyunlarla vakit geçirmelerini sağlamak için yuvalara ihtiyaçları var. Çocuklarla ilgilenmeyi seviyorsanız bu kolunda sizin için çokça para kazanma fırsatı var.

6.Oto Kuaförü Açmak

Günümüzde özellikle gençler arabalarına çok düşkün. Her mevsimde arabalar ister istemez kirlenir. Arabasına düşkün çoğu kişi için arabasının temiz olması çoğu şeyden önemlidir. Kullanacağınız ürünlerden tutunda mekân kirasına kadar oldukça düşük maliyetlerle oto kuaförü açabilirsiniz. Araba yıkama temizlik ve bakımı sayesinde izlerde düşük sermaye ile para kazanabilirsiniz.

7.Oto Aksesuar Dükkânı Açmak

Çoğu insan için arabasının dış görünümü çok önemlidir. İnsanların pek azı araçlarını fabrikadan çıktığı gibi kullanmaktalar. Örnek verecek olursak cam filminden tutunda araç içi led döşemelerine kadar birçok aksesuar ve donanım alanında yapmanız mümkün. Ayrıca bu işi yapmak için çok büyük dükkânlara da gerek yok. Bir aracın gireceği kadar bir dükkân tutmanız yeterli olacaktır. Arabalarla ilgilenmeyi seviyorsanız sizde oto aksesuar dükkânı açarak düşük sermaye ile para kazanabilirsiniz.

Related Posts