Dropshipping ile Para Kazanmak

Dropshipping ile Para Kazanmak

Dropshipping, elinizde herhangi bir ürün bulunmadan yani sipariş öncesi bir stok bulundurmanız gerekmeden internet üzerinden satış yapabildiğiniz satış modelidir. Stoksuz satış olarak da adlandırılmaktadır. Bu satış modelinde ürünü fiziksel olarak bulundurma zorunluluğu bulunmamaktadır. Sadece satış yapıldığında gerekli komutlar verilerek ürünün alıcıya ulaştırılması sağlanmaktadır. Genellikle ürün tedarikçisi sipariş olduğu zaman ürünü direkt olarak depodan alıcıya göndermektedir. Böylece ürün depolamak için bir yer kiralamak ve ürünlerin oraya nakliyesi ile uğraşmak gibi prosedürlerle vakit kaybetmeden satış yapmak mümkün olmaktadır. Dropshipping ile para kazanmak için çok büyük sermayeler ile işe başlamak gerekmemektedir. Bu durumdan dolayı e-ticaret sektörüne yeni atılan birçok kişi bu satış modelini tercih etmektedir. Toplu olarak büyük miktarlarda ürün satın almaya ihtiyaç duyulmadığından düşük bir sermaye ile işe başlamak mümkün olabilmektedir. Bu satış modelinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kar marjlarının iyi ayarlanması olmaktadır. Ürünü size sağlayan tedarikçiden alacağınız fiyat ile satış fiyatınızı iyi belirlemek ve arada size kazanç bırakacak kadar bir fark olmasına dikkat etmek oldukça önemlidir.

Dropshipping Neden Tercih Edilir?

E-ticaret sektörüne giriş yapılırken sıklıkla tercih edilen dropshipping modelinin bu kadar sık tercih edilmesinde belirli etkenler vardır. Bu etkenlerden en önemlisi bu satış modelinin yüksek bir sermaye ile başlangıç gerektirmemesidir. Satışa başlayabilmek için ürün satın almak gerekmediği için ürün depolamak için belirli bir bütçe ayrılması gerekmez. Bu satış yöntemi ile işe başlamak isteyen bir kişinin sadece site açmak için gerekli olacak kadar bir bütçe ayırması yeterli olmaktadır. Yine bu neden ile bağlantı olan bir diğer avantaj; yüksek bir sermaye ile girilmediği için bu satış modelinin diğer satış modellerine göre daha düşük risk barındırmasıdır. Yüklü miktarda bir yatırım yapılmadığı için işler beklenildiği gibi gitmese bile büyük bir zarara uğranmamaktadır. Dropshipping satış modelinin bir diğer önemli avantajı ise; ürün depolamak veya ürün satın almak gibi bir durum olmadığı için ürün çeşitliliğinin kolay bir biçimde artırılabilmesidir. Ürünler fiziksel olarak depolanmadığı için doğru anlaşmalar yapılarak kısa sürede çok sayıda ürün çeşitliliğine ulaşmak mümkün olabilmektedir. Bu durum müşterilerin mağazayı tercih etme oranını da oldukça olumlu yönde etkilemektedir. Bu satış modelindeki en önemli avantaj ise; mağaza sahibinin fiziksel olarak bir yeri olmadığı için evinden bilgisayar başında rahatlıkla çalışabilmesidir. Sadece internet üzerinden gerekli işlemleri yaparak ve gerekli telefon trafiğini yöneterek çok sayıda personele ihtiyaç duymadan bu satış modelinde işleri yürütmek çok mümkün olmaktadır. Bu durum ise mağaza sahibine esnek mesai saati sunmakta ve personel yükü gibi bir stres kaynağından kurtarmaktadır.

Dropshipping Ne Kadar Para Kazandırır?

Dropshipping satış modelini tercih ettiğinizde kazanacağınız paranın miktarı belirlediğini kâr marjına bağlı olarak değişecektir. Bu noktada pahalı ürünler seçerek yüksek kar marjı tercih edilebileceği gibi biraz daha ucuz ama sık satılabilecek ürünler tercih edilerek düşük kar marjı da tercih edilebilmektedir. Her iki türlü de tedarikçiden alacağınız miktarlar ile satacağınız miktarlar arasındaki farkı doğru bir biçimde ayarladığınızda ciddi oranda kazanç elde etmeniz mümkün olacaktır. Dropshipping modelinde maliyetler oldukça düşük olduğu için kazancın büyük bölümü de mağaza sahibine kalmaktadır. Bu durum da kazancı artıran bir diğer önemli unsur olarak değerlendirilmektedir. Kısaca iyi bir network kurulduğunda ve işini iyi yapan tedarikçi firmalar ile çalışıldığında kısa sürede büyümek ve hatırı sayılır kazançlar elde etmek mümkün olmaktadır denilebilir.

Related Posts