Çorap Satmak

Çorap Satmak

Ekstra para kazanmak ya da düzenli bir işiniz yoksa çorap satarak gelir elde etmek istorsanız ama bu işi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazı tam size göre.

Günümüzde pek çok insan alternatif gelir kaynaklarına yönelmektedir. Çok zaman almayacak ancak getirisi yüksek olacak bir iş düşünenler için de çorap satmak harika bir fikirdir. Peki, çoraptan nasıl gelir elde edebilirsiniz ya da satılacak uygun fiyata çorapları nereden nasıl tedarik edersiniz şimdi bunu öğrenelim.

Çorap Satmak Nedir?

Çorap satma işi ek gelir kazanmak için akla ilk gelen fikirlerden olmaktadır. Çünkü üretim ve tedarik aşaması çok kolaydır. Genelde hazır olarak toplu halde alacağınız çorapları çevrenizde kolayca satabilirsiniz.

Çorap satmak için en önemli aşama kesinlikle çorapları tedarik etmektir. İlk önce yeterli miktarda sermaye ile uygun fiyata kaliteli çorap sipariş edeceğiniz/ satın alacağınız bir yer bulmalısınız. Ardından çorapları almalı ve uygun bir yerde yeniden fiyatlandırma yaparak satmalısınız.

Çorap Satma Fikri Neden Cazip Gelir?

Çorap satarak gelir elde etmek insanlara her zaman cazip gelmiştir. Bunun en önemli nedeni çorabı piyasanın çok altındaki fiyatlara satın alabilir yeniden sermaye ve kar oranınızı hesaplayarak satışa çıkarabilirsiniz. Çok fazla uğraştırıcı lığı olmaması, hazır halde elde edilmesi, insanların yaz kış tükettikleri bir ürün olması çorabı her zaman cazip kılmaktadır.

Çorap Satmak Ne Kadar Para Kazandırır?

Piyasasının fiyatının çok çok altında satın aldığınız bir ürüne kar oranınızı ekleyerek ne kadar kar elde edebiliriz merak ettiniz mi? Uygun fiyata satın aldığınız çorapları doğrudan tüketicilere de satabilir, dilerseniz dükkânlara da satabilirsiniz. Eğer bu işi profesyonel anlamda yapmayı düşünüyorsanız çorap toptan satış işlemi de yapabilirsiniz.

Çorap satmak ya da çorap satarak geçiminizi sağlamak oldukça kolaydır. Çünkü çorap alım ve satım işinde aldığınız çorapları hemen satmak elden çıkarmak zorunda değilsiniz. Bu ürünler nemsiz ortamlarda uzun süre bekletilebilir. Örneğin; elinizde kışlık çorap stokunuz varsa yaz döneminde daha cüzi fiyatlarda elinizden çıkarmak yerine sonbahar/kış aylarında yüksek fiyatlara satabilirsiniz.

Çorap her dönem ihtiyaç duyulan bir giysidir. Birçok modeli olduğundan kadın- erkek- çocuk için vazgeçilmezdir. Bundan dolayı bu ürünü satmak size tahmin ettiğinizden fazla gelir sağlayabilir. Ortalama bir hesap yaparak kazancınızı hesaplamamız gerekirse günlük en az 200 TL ve kazanmanız mümkündür. Çorap satma işini profesyonelce yapan kimselerin aylık 15 bin TL’ye kadar gelirleri olduğu tahmin edilmektedir.

Çorap Satmak için Ne Kadar Sermaye Gerekir?

Ek kazanç sağlamak ya da işsizliğe en kısa en iyi çözüm kesinlikle çorap satmak. Maliyeti, sermayesi düşünüldüğünde herkes bu fikrimize ortak olacaktır. Çorap satmak istiyorsanız ama elinizde büyük bir sermaye yok ne yapabilirsiniz? Bu soruyu çorap satma işine giren herkes sormaktadır.

Çorak satma işi için fazla sermayeniz yoksa ilk başta (burada interneti kullanarak daha fazla çeşit ve uygun fiyat seçenekleri bulabilirsiniz) toptan olarak çorap alacağınız bir yer bulmalısınız. Her ilde bu işi yapan manifaturacılar bulunur ancak teknoloji ve internetin gelişmesi ile interneti de kullanabilirsiniz. Arama motorunda çorap toptan nasıl nereden alınır kısa bir araştırma yapıp toptancı fiyatlarını ve çorap kalite ve çeşitlerini karşılaştırarak çoraplarınızı sipariş verin. İlk etapta elinizdeki mevcut miktara göre sipariş oluşturun bu ürünleri sattıktan sonra yeniden sipariş verebilirsiniz. Örneğin; elinizde 100 TL var (daha az da olabilir) toptan bir şekilde 1 TL’den daha az bir şekilde maliyet edeceğiniz bir sürü çorap çeşitti bulacaksınızdır.

Kimler Çorap Satabilir?

Ülkemizde pek çok insan ek gelir getirecek işlere yönelirken kendine güvenmemektedir. Bu işi nasıl yapabilirim, bu iş bana göre mi sorular sorumaktadır. Ancak ek gelir getirecek en basit iş kesinlikle çorap satmaktır. Bir şeyler satabilecek kadar kendinize inanmanız bu anlamda yeterli olacaktır.

Öğrenciler, ev hanımları, ek iş yapmak isteyen erkekler, hiçbir işi olmayan erkek ya da kadınlar herkes çorap satarak ek gelir elde edebilir.

Çorap Satmak Karlı mıdır?

Çorap satma işi oldukça karlı bir iştir. Bu işi yaparken elde edeceğiniz karı hesaplamak için şöyle düşünebiliriz;

Örneğin; 100 adet çorap aldınız. Bunların tanesini 1 TL’den aldığınızı varsayalım. Çorapları bir günde tanesi 6 liradan sattığınızda 600 TL elde etmiş olursunuz. Ancak sermayenizi ve giderlerinizi topladığınızda 200 TL çıkartırsınız. Elinizde kalan 400 TL sizin günlük karınız olacaktır.

Çorap satmak ve kazanç sağlamak aslında zor bir iş değildir. Bu işi yaparken ne kadar kar elde edeceğinizi sattığınız çorap miktarı, sermaye gideriniz, diğer giderleriniz ile birlikte düşündüğünüzde ancak net gelirinizi hesaplayabilirsiniz.

Çorap Nasıl Alınır

Çorap satarak gelir elde etmek istediğinizde yapmanız gereken şey çok basittir. İlk başta sermayenizi kontrol etmeli ve bir toptancıdan uygun fiyata çorap tedarik etmek ile işe başlamalısınız. Çorap alma işleminde kadın, çocuk ve erkek 3 kesime de uygun olacak çok fazla çeşit satın aldığınızda kazancınız daha fazla olabilir. Sadece bir türe ait çorap almak günlük gelirinizi etkileyebilir.

Çorap alma işlemi sırasında ürünün kalitesi de çok önemlidir. Sattığınız ürünün kaliteli olması size daha fazla satış yaptırabilir. Bundan dolayı aldığınız ürünün kalitesini önceden kontrol edin.

Çorap almak için farklı yollar deneyin. Örneğin şehrinizde toptan alım satım yapılan yerleri ziyaret edin. Piyasa da ürün ve fiyat araştırması yaparak maliyeti en aza indirmeyi seçin.

Çorap Nasıl Satılır?

Çorap satma işine karar verdiniz, bir miktar çorap siparişi verdiniz peki bunları nasıl satacaksınız? Çorap satmak için birkaç tavsiye verebiliriz sizlere. Öncelikle;

  • Çorap çeşitliliği elinizde fazla olsun (renkler, modeller, unisex tarz çoraplar)
  • Çorap satışı için çarşı ya da pazar gibi insanların kalabalık olduğu alanları seçin. Kalabalık ortamlarda satışlar kendiliğinden olur. Sizin ekstra müşteri çekmenize gerek kalmaz.
  • Cami çıkışları, akşam iş çıkışları, insanların yoğun olarak hareket halinde olduğu bekleme alanlarını belirleyin.
  • Çoraplarınızın kalitesine göre uygun bir fiyatlama yapın.
  • Kampanyalar yaparak insanların daha fazla çorap almasını sağlayın. Örneğin; 5 tanesi 20 TL. 4 adet çorap alana 1 adet bedava gibi.

Çoraplarınızı bir gün de satabilmek için daha düşük fiyatlara satmayın. Çoraplar uygun saklama koşullarında uzun süre muhafaza edilebilir. Bundan dolayı sizi zarara sokacak şekilde satmanıza gerek yok. Eğer bir konumda sattığınız çoraplar beğenildiyse daha sık olacak şekilde o alana uğrayın. Sattığınız çoraplar beğenilmediğinde ürünleri değiştirin.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi çorap alma işi herkes için zaruri olan bir ihtiyaçtır. Bu ürünü uygun fiyatlar ile almak ise her insan için fırsattır. Mağazalardan yüksek fiyatlara satın almak yerine sizin uyguna sattığınız / satacağınız bu ürünler herkesin dikkat çekecektir. Çorap satarak gelir elde etme işi hiçbir yükümlülüğüz olmadan dilediğiniz yere kolayca taşıyabileceğiniz ve taşıma esnasında da sizlere zorluk çıkarmayacak bir ürün olması nedeniyle tercih edebileceğiniz bir iştir. Hiçbir girişimcilik tecrübeniz bile yoksa bu işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ürünü satın almak ve satış yapacak alanlar kendinize belirlemektir. Dilediğiniz fiyata satabileceğiniz bu ürünleri elde etmenin pek çok yolu bulunmaktadır. Bu yazımızı okuyarak çorap satma işi ile merak ettiğiniz soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın