Az Sermaye karlı işler

Az sermaye, değeri olan ve işe gelir getiren herhangi bir maddi ve miktar anlamına gelen bir ekonomik sermayedir.  Az sermayeyle gerçekleşen işler, herhangi bir ürünü oluşturup bu ürünü satışa sunmasıyla gerçekleşen işlerdir. Öncellikle kişi sahip olduğu bilgi ve becerileri doğrultusunda yetenekleri kullanarak belli bir proje oluşturmaktadır. Bu projeler üzerinde küçük ölçekli bir firma yapısı kurmaktadır. Az Sermaye karlı işler nelerdir size ayrıntıları ile şu şekilde sıralanır:

Oto yıkama

Belirli araçların her hafta ve ya her gün düzenli olarak oto yıkama işlemleri tarafından yıkanmaktadır.  Çok yüksek bir talebe sahip olan bu iş için 10 bin TL sermaye yeterlidir. Birçok otu yıkama bayiliği veren işletmelerden bir şube açılışı hizmeti alabilirsiniz.  Ortalama aylık 3,857 TL, en düşük 2.825 TL civarında maaş almaktadır. Belli bir şart aranmadığı için otu yıkama işini herkes tercih etmektedir.

Fotoğrafçılık

Kendi evleri içinde fotoğraf düzenlemek ve çekim yapabilecekleri bir ortam yaratarak çalışmalara başlayabilirsiniz. Fotoğraf makinesi ve fotoğraf çekimi için gerekli ekipman temini yapılarak işe başlanması gerekmektedir. Fotoğraf çekimi için Home Ofis ayarlayanlar, organizasyonlarda, düğünlerde, katalog çekimlerinde gibi özel gün ve davetlerde dış mekânlarda bulunan alanlara gidilerek çekilen fotoğrafları Home Ofis ortamında düzenleme yapılabilir. Bu işlemler sonucunda elde edilen müşteri memnuniyeti ve geniş çaplı işler sonucunda az sermaye ile küçük ve orta ölçekli bir fotoğraf stüdyosu açılır. Fotoğrafçılık aylık olarak 7.500 TL net kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca tam dekorasyonlu bir stüdyo maliyeti 150.000 TL sermaye olarak değişkenlik göstermektedir.

Tasarımcılık

Tasarımcılık, yeni bir ürün ve ya obje için plan oluşturularak bu projeyi geliştirme süreci olarak bilinen bir sermayedir.  Az Sermaye karlı işler arasında yer alan takı tasarımcılığı ve Tshirt tasarımcılığı gibi işleri çoğunlukla az sermayeyle başlanır. Çoğunlukla kadınların tercih edilmemelerinin yanı sıra erkeklerde bu konuda yetenekli olabilirler. Bu ürün satışını doğrudan dükkân açmayla oluşurken E- ticaret yoluyla da sağlanır. Satış seçeneklerinde 5 bin TL ile başlangıç seviyesi belirlenirken, 15 bin TL sermaye kullanılır. Yapılan takılar tezgâh kiralayarak ve ya instegram üzerinde paylaşım yapılarak satışa sunulabilir. Sosyal medya takı tasarımı satışı için 3 ve 10 bin TL sermaye ile tasarım dükkânınızı açabilirsiniz.

İçerik yazarlığı

İçerik yazarı ya da metin yazarı olarak geçer, web sitelerinde ve ya blog sayfalarında çok fazla konularda içerik üreten kişilerdir. Daha çok öğrenciler, ev hanımları ya da ikinci ek işe ihtiyacı olanlar tercih etmektedirler. Özellikle okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven kişiler için tercih edilmektedir. Kelime sayısına göre ve makale başına göre ücret belirlenir. Birikiminiz ve fikir sahibi olabileceğiniz konularda kendi içeriklerinizi yazarak dijital ortamda tanına bir kişi olabilirsiniz.

Online eğitim vermek

Online eğitim, fiziksel bir yer sınırı olmadan internet erişimine sahip olan herkesin kendi belirlediği ortamda telefon, tablet ya da akılı televizyonlarda eğitim alabilen sistemdir. Her yaş grubuna uygun online eğitimleri kişinin yeteneklerine uygun olarak verilmektedir. Online eğitim Az Sermaye karlı işler arasında yer almaktadır. Çünkü sizin belirlediğiniz sermayeyle başlanarak daha sonra yüksek kazançlı gelirler elde edilmektedir. Eğitim fiyatları kişinin alacağı eğitim çeşidine göre değişiklik göstermektedir. online eğitim tercih edilmelerin nedenlerinden bazıları; yoğun iş temposundan dolayı zaman bulmayanlar ya da yurtdışında eğitim almak isteyenlerin imkanı olmayanlar online eğitimi tercih etmektedirler.

Danışmanlık vermek

Danışmanlık özel bir alanda uzman olan kişi ve kurumun bilgi ve becerilerini belirli bir zamanda bir kuruluş aktarmasına denir. Yönetim danışmanlığı, üretim danışmanlığı, satın alma danışmanlığı, bilişim danışmanlığı gibi hizmetlerde bulunabilirler. Danışmanlıklar belirlenen hizmete göre ücret tanımlanması yapılmaktadır. En düşük 2,820, ortalama 4,790 civarında olmaktadır.

Yaşam koçluğu

İnsanların kendi kendilerini güçlendirmelerine sebebiyet veren beceri ve tutumları geliştirerek kişisel hedeflerini tanımlama ve hedeflerine ulaşmaktır. Az Sermaye karlı işler arasında yer alan yaşam koçluğu kişinin belirlediği hedeflere koçun desteğini alarak bütün sorunların üstesinden tek başına gelmesidir. Yaşam koçluğunu bize yapabileceklerimizi yaptıran kişidir; yaşam koçluğunu hayatlarını mutlu yaşamak isteyen, hayatlarını planlamakta güçlük çekenler, hayallerini gerçekleştiremeyenler gibi kişiler yaşam koçluğu alabilirler. Yaşam koçluğu karlı bir iştir. Ortalama aylık kazançları 3.000 ile 6.000 TL arasındadır.

Web tasarımcılığı

Görseller ve metinlerden oluşan web sayfası, içeriklerinin web ziyaretçilerine bir düzen içerisinde sunmaktadır. Web tasarım herhangi bir lisans diplomasına gerek duymadan yapılabilir bu yüzden çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca maaşı 6.000 ve 10.000 tl olarak kazanıldığı için daha fazla talep artmaktadır. Web tasarıma içerik yazarı olarak başlayanlar, yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği ve elektronik mühendisliği olanalar tercih etmektedirler. Çok karlı bir iş olduğu için çok fazla tercih edilmektedir. Web sitesi ücretli ve ücretiz açabilirsiniz. Ücretli olarak açılan web sitesinin maliyeti 2500- 2600 TL arasında bir sermayeyle açılmaktadır.

Solucan gübresi üretim tesisi kurmak

Solucan gübresi, tarım ürünlerinde üretim için olumlu etkileri olduğu için çiftçiler tarafından çok fazla talep edilmektedir. Girişimciler bu ürünü üreterek tesisler kurarlar iyi bir kar elde etmektedirler. Az Sermaye karlı işler yapmak istiyorsanız solucanları alarak, yetiştirerek karınızı elde edebilirsiniz. 500 adet kırmızı Kaliforniya solucanı 160,00 TL olması size az sermayeyle iş yapma fırsatı sunuyor. 1 kg solucan gübresi 11.90 olmasıyla size ilerde yüksek kazançlar elde etmenizi sağlamaktadır.

Ev yemekleri restorandı açmak

Ev yemekleri öğrenciler ve çalışanlar için çok fazla tercih edilmektedir. Ev yemeklerini ister kendiniz yaparsınız isterseniz de başkasına yaptırabilirsiniz.10- 20 bin l sermaye ile dükkân açarak daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Girişimci potansiyeli olan herkes tercih ederek daha karlı işlere sahip olabilirler. Dükkânın sunduğu lezzet ve müşteri taleplerine göre ücret alımlarında değişiklik göstermektedir.

Bebek giyim mağazası açmak

Bebek ürünlerine her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Talep olduğu için 10 bin liralık ürün temin ederek 20- 30 bin sermaye ile dukanızı dekore ederek, dükkân açabilirsiniz. Ürün tutulursa kısa sürede kar elde edebilirsiniz. Aylık olarak 10 bin TL kazanç elde edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakıcılığı

Hayvanlarla iyi anlaşan ve onlarla vakit geçirmeyi seven herkes hayvan bakıcılığı yapabilir. Yürüyüşe çıkarmak ya da onları bir araya getirerek bir kreş yapabilirsiniz. Az sermayeyle karlı işler arasında yer alan evcil hayvan bakıcılığı size eğlenceli ve kazançlı iş temposu sunmaktadır. Hayvan bakıcıların aylık maaşları 3000 TL civarındadır. 10 – 5 TL sermayeyle bu işi kurabilirsiniz. Karlı olmasının yanı sıra hayvan koruma açısından da  avantajlı olmaktadır.

Çay ocağı açmak

Günün her saatini içebildiğiniz çayı pazarlayarak yüksek kazançlı işler kazanabilirsiniz. 10 bin ve 20 bin TL sermayeyle ile iyi bir lokasyonun da dükkânınızı açabilirsiniz. Her girişimcinin kolaylıkla tercih edebileceği bir iş imkânı olmaktadır.  Günlük olarak daha az ya da daha fazla ciro yapan çay ocakların aylık gelirlerinde değişiklik göstermektedir. Günde ortalama 2,000 TL yapan bir çay ocağının aylık geliri 30.000 TL’yi bulmaktadır. Karlı olmasının yanı sıra  malzeme kullanımında da az gelir sağlayarak size kazançlı iş kurma imkanı sunmaktadır.