Aliexpress’ten Nasıl Alışveriş Yapılır, Güvenli Midir?

Aliexpress’ten Nasıl Alışveriş Yapılır, Güvenli Midir?

Aliexpress’ten Nasıl Alışveriş Yapılır, güvenli midir? Çin merkezli AliExpress, bağımsız küçük işletmelerin ürünlerini uluslararası bir müşteri tabanına satmalarını sağlayan popüler bir e-ticaret sitesidir.

Alibaba Group bünyesinde faaliyet gösteren AliExpress.com, elektronikten modaya, mücevherden giyime, aksesuardan spor malzemelerine ve hatta dekorasyon malzemelerine kadar milyonlarca ürün seçeneği arasından kullanıcılarına geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

Aliexpress Güvenli Mi?

Çevrimiçi alışveriş yapanların bilmek istedikleri ilk şey, satın aldıkları sitenin güvenilir olmasıdır. E-ticarette değerini dünya çapında kanıtlamış olan AliExpress, son dönemde kullanıcılar için güvenli mi? soruları gündeme getiriyor.

Çin menşeli ürünlerin genellikle ucuz ve kalitesiz olduğu konusunda yanlış bir kanı vardır. AliExpress’teki birçok ürün, Kuzey Amerika ve Avrupa’daki mağazalardaki eşdeğer ürünler için ödeyeceğiniz ücretten çok daha uygun fiyatlı ve daha yüksek kalitededir. AliExpress, alıcı koruma programı kapsamında müşteri destekli bir hizmet sunmayı amaçlarken, ürünün belirtilen şekilde ulaşmaması veya teslim edilmemesi durumunda tam para iade garantisi sunar. Tüm bu özellikleri ile AliExpress sitesi güvenilir bir alışveriş imkanı sunmaktadır.

Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

AliExpress’te ilk kez ürün satın almak isteyen kullanıcıların tüm güvenilirlik endişelerini ortadan kaldıracak ayrıntılı bir inceleme gerçekleştirdik. AliExpress üzerinden alışveriş yaparken dikkat etmenizi önerdiğimiz durumlar arasında;

Satıcının puanı 4.5’ten yüksek.

En az 100 sipariş gönderen satıcı tarafından gönderilen sipariş sayısı,

En az 50 inceleme içeren ürün ve mağaza incelemelerinin sayısı.

AliExpress’te ilk alışverişinizi yapmak için tek yapmanız gereken üyelik işleminizi tamamlamak ve beğendiğiniz ürünleri sepetinize eklemek. Sepetinizdeki ürünleri satın almak için firma tarafından sunulan 3 adımlı onay ekranına geçerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Aliexpress Dolandırıcılık Önleme

AliExpress dolandırıcılığından kaçınmak için;

Satıcı, doğrudan banka hesabına göndermenizi istiyorsa, bu satın alma işlemini iptal etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. AliExpress, sitenin kural ve koşullarına göre sadece site üzerinden ödeme işlemleri yaparak ürün satın almanız gerektiğini söylüyor. Lütfen siparişi almadan önce teslimatı onaylamayın. AliExpress’te satın aldığınız ürün size ulaştığında, her şeyi kontrol etmeniz ve teslimatı onaylamanız gerekir. Teslim almadığınız ve kontrol etmediğiniz bir ürünün teslimatını onaylarsanız, ürünün size ulaşmadığını, hatasını, tekliğini ve arızasını ispat edemez.

Related Posts

Bir cevap yazın